Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Informacje biznesowo - ekonomiczne

Aplikacje mobilne dla inwestorów

Ostatnie badania pokazują, że ponad 11% klientów banków korzystało z bankowości mobilnej i to nie tylko do przeglądania salda, ale również do wykonywania przelewów. Bardzo polubiliśmy takie udogodnienia, dlaczego więc ograniczać aplikacje mobilne wyłącznie do kont osobistych? To pytanie zadali sobie twórcy instytucji finansowych i postanowili stworzyć aplikacje mobilne dla inwestorów. Warte uwagi są szczególnie dwie z nich – bossaMobile stworzona przez DM Boś i aplikacja Pekao24.

smartfon z otwartą aplikacją mobilną do zarządzania finansami
Aplikacje mobilne zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników (źródło grafiki: Pinterest)

BossaMobile została już aktywowana przez ponad 2000 użytkowników, co przeszło najśmielsze oczekiwania jej twórców. Zlecenia składane przez tę aplikację stanowią obecnie ponad 5% wszystkich zleceń DM BOŚ. Warto wspomnieć, że aplikację tę uruchomiono pod koniec sierpnia, więc stosunkowo niedawno. Interfejs bossaMobile okazał się tak przyjazny dla użytkowników, że składają oni nawet po kilka zleceń dziennie za pośrednictwem tej aplikacji.

Z kolei aplikacja Pekao24 zawiera specjalny dodatek dla inwestorów, ponadto mają oni dzięki niej dostęp do kont osobistych, dzięki czemu mogą kompleksowo zarządzać wszystkimi swoimi aktywami za pomocą tylko jednego kanału dostępu. Aplikacja ta umożliwia zarządzanie rachunkami inwestycyjnymi i realizację operacji na rachunku papierów oraz rachunku pieniężnym – dzięki niej możemy swobodnie sprawdzać stan rachunku pieniężnego i aktywów, jak również przeglądać operacje oraz realizować inwestycje w instrumenty finansowe notowane na GPW, NewConnect, BondSpot, a także na rynkach zagranicznych, co jest opcją niestandardową w przypadku tego typu aplikacji.

Aplikacja Pekao24 umożliwia złożenie podpisu w ramach ofert publicznych, sesji specjalnych czy praw poboru, daje też możliwość korzystania z modułu notowań wraz z dostępem do listy ofert kupna i sprzedaży. Możemy dzięki niej generować wykresy, a także korzystać z modułu statystyk rynkowych oraz podglądu wiadomości ze spółek. Możliwości jest naprawdę dużo, nie dziwi więc fakt, że inwestorzy Pekao również bardzo polubili korzystanie z tej aplikacji. Dla klientów korzystających z usług maklerskich możliwość zdalnego składnia zleceń jest jednym z czynników kluczowych przy wyborze domu maklerskiego. Do tej pory najbardziej popularny był kanał dostępny za pośrednictwem komputera osobistego, lecz aplikacje mobilne mogą stać się w niedalekiej przyszłości jeszcze częściej wybieranymi przez inwestorów narzędziami.

Sprawdź również:  Księgowość internetowa: aplikacje i programy księgowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.