Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Domy modułowe całoroczne
Biznes

Domy modułowe całoroczne

Domy prefabrykowane to rozwiązanie wyjątkowo popularne w krajach skandynawskich, Niemczech czy USA, które coraz częściej podbija też serca polskich inwestorów!

Energooszczędny dom, którego konstrukcja powstaje w dwa dni, a po dwóch czy trzech miesiącach od rozpoczęcia prac jest gotowy do wprowadzenia? To możliwe dzięki technologii opartej na gotowych modułach, które powstają w fabryce! Co warto wiedzieć o nowoczesnych domach modułowych?

Czym jest dom modułowy?

Modułowe domy mieszkalne buduje się z gotowych części, które od początku do końca produkowane są w fabryce. Poszczególne części łączy się ze sobą dopiero na miejscu budowy, a następnie wykańcza i wyposaża w niezbędne instalacje. Cały proces budowlany przebiega w ściśle kontrolowanych warunkach, a jakość materiałów i poszczególnych elementów jest nadzorowana na każdym etapie produkcji takiego domu.

Gotowe prefabrykaty są następnie transportowane na budowę w odpowiednio dużych samochodach ciężarowych. Poza elementami konstrukcji producent domów modułowych dostarcza także materiały budowlane do robót wewnętrznych oraz wszystkie elementy wyposażenia. Na miejscu poszczególne elementy domu składa się w jedną całość.

Za pełen zakres prac, od projektu domu modułowego, poprzez produkcję poszczególnych elementów, montaż i wykończenie odpowiada producent. Dzięki temu inwestor nie musi nadzorować prac ani samodzielnie szukać ekip budowlanych i wykonawczych. Czas realizacji takiego budynku jest ekspresowy i zwykle zamyka się w terminie od 8 do 12 tygodni.

Jak powstają domy modułowe? Opis technologii budownictwa modułowego

Technologie budowy domów prefabrykowanych bywają różne. Danwood produkuje energooszczędne domy drewniane o konstrukcji szkieletowej, która gwarantuje wysoką jakość, bezpieczeństwo oraz najwyższy standard energetyczny budynku modułowego.

Konstrukcja domu szkieletowego powstaje z suszonego komorowo konstrukcyjnego drewna klejonego KVH o wilgotności mniejszej niż 15%, dzięki czemu drewno nie wymaga impregnacji chemią, a mimo to jest pozbawione zarodników pleśni, grzybów czy szkodników.

Dom jest bezpieczny i ekologiczny także dzięki bezformaldehydowej płycie OSB, a cokół budynku zabezpiecza dodatkowo chroniąca przed wilgocią i wodą opadową membrana EPDM. O odpowiednią akustykę stropów dba jastrych cementowy na warstwie płyt styropianowych – skrócono czas jego dojrzewania, dzięki czemu budowa trwa szybciej.

Sprawdź również:  Nowoczesny rejestr faktur VAT

Metoda prefabrykacji, która stoi za gotowymi domami modułowymi, oznacza także, że budynki powstają w najwyższym standardzie energooszczędności. W przypadku drewnianych domów całorocznych Danwood ściany zewnętrzne mają współczynnik U na poziomie 0,12 W/(m2K) oraz 30 cm izolacji termicznej, która w pełni zabezpiecza dom przed zimnem oraz przegrzaniem.

Kluczem do sukcesu jest też doskonała izolacyjność wszystkich przegród zewnętrznych oraz rozwiązania konstrukcyjne, które eliminują mostki cieplne, a więc wykluczają straty cieplne. Modułowy dom jest więc całkowicie szczelny, co daje ogromne oszczędności w rodzinnym budżecie.

Nowością w ofercie Danwood, która odpowiada na najnowsze trendy w budownictwie oraz na aktualne potrzeby inwestorów jest modułowa seria domów NEXT by Danwood. To pełne innowacji domy dostępne w 16 wariantach i w metrażach od 80 do 140 m2. Domy z serii NEXT wyróżniają się ogromnymi przeszklonymi ścianami, minimalistyczną formą i płaskimi lub wielospadowymi dachami, z możliwością budowy tarasów do rekreacji lub montażu dachu zielonego. Ich atutem jest szybka dostępność i ekspresowa budowa dzięki zaawansowanej prefabrykacji.

Budowa domu modułowego krok po kroku

Jak powstają całoroczne domy modułowe? Pierwszy krok to wybór odpowiedniego projektu – możesz zdecydować się na jeden z gotowych projektów z katalogu Danwood (w tej chwili jest w nim ponad 100 projektów domów). Każdy projekt można dowolnie modyfikować i dostosować do indywidualnych potrzeb.

Sprawdź projekty domów drewnianych jedno i dwupiętrowych: https://www.danwood.pl/pl/projekty

Wśród propozycji projektów są domy parterowe, z poddaszem, półtorakondygnacyjne i dwukondygnacyjne, z garażem lub bez oraz o metrażach od około 80 m2 do ponad 200 m2.

Gotowy projekt trafia następnie do działu produkcji domów, gdzie powstaje szczegółowy plan produkcji domu. Jak wygląda proces budowy krok po kroku?

  1. W fabryce powstaje szkielet konstrukcji oparty na drewnianej ramie. Drewno obrabia się przy użyciu najnowocześniejszych obrabiarek, a sztywność elementów zapewniają warstwy poszycia z płyt drewnopochodnych.
  2. Następnie nakłada się kolejne warstwy. Zapewniają one osiągnięcie zakładanej szczelności oraz energooszczędności domu, odporności na ogień i dźwiękochłonności: styropian, wełnę mineralną, folię paroizolacyjną oraz płyty kartonowo-gipsowe.
  3. Ściany już w fabryce wyposaża się w przyłącza elektryczne i hydrauliczne. Dzięki temu ogranicza się do minimum czas montażu instalacji na budowie.
  4. Gotowe do transportu na budowę elementy mają już okna, rolety i drzwi wejściowe. Na miejscu nanosi się jedynie ostatnią warstwę tynku akrylowego lub wykonuje drobne prace przy drewnianej elewacji. Od wewnątrz wystarczy tylko wykończyć ściany farbami, tapetami czy płytkami.
  5. Tak przygotowane moduły transportuje się na budowę. Tam dźwig przenosi poszczególne elementy konstrukcji na przewidziane miejsce. Ekipa stawia budynek z gotowych części do stanu surowego w ciągu 24 lub (w przypadku większych metraży) w ciągu 48 godzin.
  6. Kolejny etap to układanie dachówek i montowanie rynien dachowych, który trwa kolejnych kilka dni.
  7. Następny krok to prace wykończeniowe. W zależności od wybranego przez Ciebie pakietu wnętrza maluje się, tapetuje, wykłada płytkami, wyposaża w podłogi, instalacje elektryczne i urządzenia grzewcze. W domach Danwood stosuje się nowoczesne rozwiązania grzewcze takie jak pompy ciepła, systemy solarne i ogniwa fotowoltaiczne.
  8. Od momentu przywiezienia gotowych modułów na działkę dom jest gotowy do wprowadzenia w czasie od 8 do 12 tygodni.
Sprawdź również:  Kim jest spedytor?

Ile kosztuje dom modułowy całoroczny?

Cena domu modułowego zależy od wybranej technologii, zastosowanych rozwiązań i standardu wykończenia. Ceny są porównywalne do budowy ekonomicznego domu metodą tradycyjną. Warto przy tym pamiętać, że domy modułowe stawia się dziś nie w wersji letniskowej, ale przede wszystkim jako domy całoroczne, do których budowy wymagane jest pozwolenie na budowę. Cena budynku będzie więc zależna od wybranego projektu i metrażu.

Co więcej, producent oferuje nie tylko kompleksową realizację budowy, ale także pełną przejrzystość kosztów. Z góry wiesz dokładnie, ile Twój dom będzie kosztował i masz gwarancję tej ceny aż na 9 miesięcy.

Cena, którą otrzymasz, będzie dotyczyła domu w wersji pod klucz, łącznie z pracami malarskimi, glazurniczymi i położeniem podłóg, oraz domu w stanie deweloperskim, tak by móc porównać, które rozwiązanie będzie lepsze. Dodatkowo za pośrednictwem producenta można kupić płytę fundamentową.

Dlaczego warto prefabrykować nowoczesne domy?

Domy z modułów zyskują na popularności z roku na rok. Dlaczego warto postawić na tę technologię zamiast tradycyjnej budowy?

Pierwsza zaleta to wyjątkowo krótki czas od momentu rozpoczęcia budowy do wprowadzenia się. Dzięki temu, że zdecydowaną większość prac wykonuje się w fabryce, sam proces stawiania domu na działce jest rekordowo krótki i może trwać zaledwie 8 tygodni. Technologia modułowa to najszybszy sposób na wprowadzenie się do własnego domu.

Prefabrykacja oznacza także, że każdy element budynku poddaje się drobiazgowej kontroli jakości. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko ewentualnych błędów w konstrukcji. Z kolei powierzenie prac jednej ekipie zmniejsza do minimum ewentualne błędy wykonawcze.

Spore znaczenie ma także fakt, że domy z modułów doskonale wpisują się w najnowsze trendy architektoniczne. Są atrakcyjne wizualnie i pasują do miejskich krajobrazów, a ponadto wyróżniają się bardzo wysoką energooszczędnością.

Sprawdź również:  Mobilna kosmetyczka – pomysł na biznes dla kobiety

Zalety domów modułowych

Dlaczego warto zamówić dom modułowy z oferty Danwood? Oprócz wspomnianych wcześniej atutów, takich jak szybki czas realizacji i wysoka jakość rozwiązań, liczy się też kompleksowość oferty, która nie jest osiągalna w przypadku wyboru tradycyjnej metody budowy.

Producent zajmuje się wszystkim od A do Z, od podpisania umowy po zamknięcie budowy i wykończenie domu pod klucz. Pomaga także w załatwieniu formalności.

Dużą zaletą budynków prefabrykowanych jest też ogromny wybór unikalnych projektów stworzonych przez doświadczonych architektów oraz możliwość modyfikacji projektu pod indywidualne potrzeby. Różnorodność projektów, które uwzględniają gusty miłośników domów nowoczesnych, jak i tradycyjnej architektury, to wielki atut!

Klienci mają także do dyspozycji gotowe aranżacje pomieszczeń, co eliminuje konieczność oddzielnego zatrudniania architekta wnętrz. Domy oferowane są w dwóch standardach wykończenia – pod klucz lub deweloperski.

Kolejna korzyść, którą doceni każdy, kto kiedykolwiek prowadził budowę czy remont domu, jest też gwarancja jednej ekipy. Pieniądze wydajesz tylko raz i nie musisz się obawiać o rezygnację lub słabe tempo prac fachowców ani martwić, gdzie znaleźć nową ekipę w środku sezonu.

Przy ekstremalnie długim czasie oczekiwania na dobry zespół wykończeniowy w przypadku budowy tradycyjnej ta zaleta domów „z fabryki” jest nie do przecenienia! Producent jest w pełni odpowiedzialny za każdy etap prac – zarówno za budowę, jak i wykończenie.

Wady domów modułowych

Czy domy z prefabrykatów mają wady? Pewnym ograniczeniem może być fakt, że trzeba mieć całą potrzebną kwotę, podczas gdy w przypadku budowy sposobem gospodarskim da się rozłożyć koszty na wiele lat. Ale atut w postaci możliwości wprowadzenia się po dwóch czy trzech miesiącach wynagradza konieczność dopięcia budżetu.

Niektórzy uznają też za niedogodność to, że domy opierają się na gotowych projektach, co może nieco ograniczyć fantazję inwestorską. Na szczęście wybór projektów jest coraz szerszy, a architekci Danwood oferują możliwość dopasowania planu do indywidualnych potrzeb. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zamówienia bezpłatnego katalogu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.