Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

przerwy w pracy
Biznes pomysł na biznes

Prowadzenie firmy w domu – jak odnieść sukces?

Prowadzenie firmy w domu ma wiele zalet

W dzisiejszych czasach, gdy rynek otwiera przed nami coraz większe możliwości, wielu decyduje się na założenie swojej firmy. I coraz częściej siedzibą tej firmy staje się nasz własny dom. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, ale musi być dobrze przemyślane i zaplanowane.

Zalety z posiadania domowego biznesu

Posiadanie własnej firmy daje nam pewną miarę niezależności. Chociaż odpowiadamy za wiele spraw związanych z działalnością, to jednak nie zdajemy z nich sprawy u swojego pracodawcy – sami nim dla siebie jesteśmy. Prowadzenie firmy w domu to korzystne rozwiązanie przynajmniej z kilku powodów. Jakich? Wymieńmy kilka z nich:

1. Niskie koszty – nie musimy wydawać pieniędzy na wynajem i utrzymanie biura, a także na dojazdy do niego.
2. Brak presji i pośpiechu każdego dnia sami decydujemy, ile czasu chcemy poświęcić na pracę.
3. Brak uzależnienia i odpowiedzialności za pracowników i ich ewentualne błędy – sami mamy wszystko pod kontrolą; ma to też związek z obniżeniem kosztów, które wynikałyby chociażby z płacenia im comiesięcznego wynagrodzenia.
4. Większa ilość czasu dla rodziny i bliskich – jeśli jest taka możliwość, niektórzy członkowie rodziny mogą nawet z nami współpracować.

O czym należy pamiętać, gdy decydujemy się założyć i prowadzić firmę w domu?

Oczywiście warto zacząć od kapitału zakładowego, gdyż jego potencjał w większości przypadków warunkuje zakres działalności i tempo rozwoju. Warto już na samym początku określić, ile chcemy zainwestować i jakich efektów oczekujemy przy takim budżecie. Jeśli chcemy wystartować z impetem, a nasze możliwości finansowe nie są wystarczające warto zastanowić się nad różnymi formami dofinansowania. Proces ich przyznawania jest jednak długotrwały i wymaga spełnienia wielu szczegółowych kryteriów. Jeśli zależy nam na czasie i mocno wierzymy w nasz pomysł na biznes warto zastanowić się nad pożyczką gotówką. Na przykład Citi Bank oferuje tutaj: kredyty gotówkowe nawet do 120 tys zł, minimum formalności i szybką wypłatę gotówki w dniu podpisania umowy.

Sprawdź również:  Praca za granicą - wady i zalety

Jeśli już mamy zaplanowany budżet na start i określone cele, skupmy się na tym, by firmę prowadzić w sposób profesjonalny i zgodny z prawem. Wiąże się to z wygenerowaniem w domu osobnego pomieszczenia na biuro, jeśli przyjmujemy w nim Klientów, zakupem wszystkich potrzebnych sprzętów, a także uregulowaniem spraw urzędowych. Do tego dochodzi nasza samodyscyplina i zaangażowanie w pracę, by zawsze być na bieżąco z potrzebami naszych Klientów i móc je szybko zaspokajać.

Wielu przekonało się, że prowadzenie firmy w domu to naprawdę świetny pomysł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.