Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biuro Biznes

Sekret skutecznej rozmowy kwalifikacyjnej

Przebieg rozmowy kwalifikacyjnej.
Przebieg rozmowy kwalifikacyjnej.

Wszyscy pracodawcy wiedzą, iż zatrudnienie utalentowanych i rzetelnych pracowników to gwarancja sukcesu dla firmy. Kadra pracownicza stanowi jej najważniejsze aktywa. Niemniej wybór najlepszych pracowników może sprawiać pewną trudność. Stąd przeprowadzane są rozmowy kwalifikacyjne, pozwalające ustalić, czy dana osoba będzie przydatna w naszej firmie czy też nie. Ale czym się kierować przy wyborze kandydatów?

Jak ocenisz przyszłego pracownika?

Bez wątpienia szukając przyszłego kandydata na konkretne stanowisko w firmie, będziemy szukać kogoś, kto jest zorientowany w branży i ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Ale sama wiedza może nie wystarczać. Dobry pracownik odznacza się też dodatkowymi cechami, które sprawią, że pracodawca będzie naprawdę zadowolony z jego wyników. Na co więc jeszcze zwracać uwagę? Istnieją cztery podstawowe kryteria, według których powinno oceniać się kandydatów na rozmowie kwalifikacyjnej.

Na co zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Umiejętność pracy w zespole to cecha dobrego pracownika.
Umiejętność pracy w zespole to cecha dobrego pracownika.

Pierwsza z nich to energia, czyli silna motywacja do pracy. Bez niej nawet najbardziej uzdolniony pracownik nie osiągnie sukcesów, bo nie będzie zaangażowany w działania firmy.

Druga sprawa to przywództwo w zespole, a więc umiejętność pracy z ludźmi i silnego motywowania ich do działania. To cecha, która jest niezbędna, jeśli cały zespół ma odnosić sukcesy w pracy.

Trzecia to dokonania zawodowe podobne do tych, które go czekają. Jeśli znajdziemy takowe w życiorysie kandydata, możemy mieć pewność, że poradzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami, jakie czekają go w nowej pracy.

Czwarte kryterium to umiejętność radzenia sobie z sytuacjami problemowymi na stanowisku pracy. Wiąże się to z samodzielnością i kreatywnym myśleniem.

Jeśli kandydat spełni w zadowalający nas sposób te kryteria, wiemy już, że jest kimś cennym dla naszej firmy i warto go pozyskać.

Sprawdź również:  Wyposażenie prywatnego biura rachunkowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.