Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Banki

Banki łączą siły z operatorami telekomunikacyjnymi

Na początku grudnia ogłoszono podpisanie umowy pomiędzy T-Mobile Polska i Alior Bankiem w zakresie przygotowania kompleksowej oferty produktów i usług bankowych oraz zapewnienia do nich wielokanałowego dostępu. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim stworzenie produktów i usług bankowych, które będą dostępne w sieci sprzedaży T-Mobile, jak również za pośrednictwem urządzeń mobilnych, serwisów internetowych, Contact Center i Wirtualnego Oddziału. Najszybciej rozwijający się bank w Polsce połączy siły z operatorem obsługującym w Polsce 15 mln klientów. Na pewno klienci T-Mobile będą mogli liczyć na specjalne oferty ze strony banku, dla którego jest to znaczne poszerzenie bazy klientów.

Mobilne płatności NFC to duże udogodnienie dla klientów banków (źródło: Pinterest)
Mobilne płatności NFC to duże udogodnienie dla klientów banków (źródło: Pinterest)

Tego typu mariaże zostały już zapoczątkowane poprzez płatności NFC. To, co obecnie obserwujemy na rynku, to pogłębianie tego związku. Przedstawiciele banków zapowiadają, że najbliższe lata to dalsze pogłębianie relacji banków z sieciami komórkowymi. Innym potwierdzającym to zjawisko przykładem może być konto z oferty BZ WBK połączone z siecią komórkową Plus czy oferta Getin Banku połączona z Orange.

Klienci telefonii komórkowej mogą obawiać się, że takie połączenie sił sprawi, że bank zacznie prowadzić nachalną akcję marketingową poprzez nasze telefony czy tablety. Z pewnością odczujemy udział banków w działaniach naszych operatorów, jednak zaletami takiej współpracy mogą stać się na przykład wyjątkowe oferty abonamentów dla klientów aktywnie korzystających z kart płatniczych czy nowe rozwiązania w zakresie płatności czy bankowości mobilnej. Już teraz technologie te cieszą się dużym zainteresowaniem.

Warto wspomnieć, że nie tak dawno w sieci sklepów Biedronka wprowadzono płatności mobilne, jako alternatywę do drogich płatności kartą, przyszły rok może więc przynieść nam wiele nowości w tej dziedzinie. Godnym uwagi projektem jest również połączenie sił Invest Banku i Plusa pod nową nazwą banku: Plus Bank. Bank chce w pierwszym kwartale 2014 roku przedstawić swoim klientom mix produktów finansowych i telekomunikacyjnych. I tym razem chodzi o wielką bazę klientów nie tylko Plusa, ale też Cyfrowego Polsatu. Plany banku nie są jak na razie znane, więc tym bardziej projekt wydaje się w tej chwili ciekawy. Może klienci banku będą mogli zyskać pakiety minut za określoną kwotę, jaką wydadzą płacąc telefonem albo zwyczajnie kartą.

Sprawdź również:  Czy kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu się upowszechnią?

Na pewno warto śledzić dalsze losy projektów Alior Banku i Plus Banku. To, co jeszcze niedawno wydawało nam się czymś zupełnie abstrakcyjnym, czyli płatności NFC, staje się czymś powszechnie znanym, a poprzez smartfony czy tablety obsługujemy swobodnie nasze konta bankowe. Przyszłość to mobilne płatności i mobilna bankowość, więc takie łączenie sił banków i operatorów komórkowych nie powinno nas już dziwić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.