Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie Oszczędzanie strategie inwestowania

Jak zarobić na rachunku bankowym?

Ostatni czas nie jest szczególnie korzystny dla inwestorów. Wszystko za sprawą bardzo niskich stóp procentowych, które już od kilku miesięcy utrzymują się na rekordowo niskim poziomie. Sytuacja ta skłoniła banki do podwyżek opłat za prowadzenie rachunków czy marż kredytów hipotecznych. Ci, którzy posiadają odpowiednie do inwestowania środki, powinni bardzo umiejętnie nimi zarządzać, aby nie tylko zyskać albo w ostateczności utrzymać środki na tym samym poziomie, ale też zwyczajnie nie stracić. Dlatego też kuszące stają się bardziej agresywne metody inwestowania, mimo tego, że są one dużo bardziej ryzykowne niż standardowe umieszczenie środków na przykład na lokatach.

Zarabianie na koncie bankowym jest nadal możliwe (źródło: Alior Sync)
Zarabianie na koncie bankowym jest nadal możliwe (źródło: Alior Sync)

Jeśli z kolei nasze oszczędności nie są wielkie, ale chcemy, by jednak na siebie pracowały, to powinniśmy rozważyć otworzenie konta oszczędnościowego. Najlepiej takiego, za którego utrzymanie bank nie będzie pobierał od nas dużych pieniędzy. Idealnym rozwiązaniem jest otwarcie konta bezpłatnego, choć o takie w obecnej chwili bardzo trudno, ale można jednak znaleźć dobrą ofertę takiego produktu. Przykładem jest konto oszczędnościowe oferowane przez Alior Sync. Nie zapłacimy nic za jego prowadzenie, natomiast oprocentowanie, na jakie możemy liczyć, wynosi aż 2,3%. Do rachunku wydawana jest również karta debetowa, więc może ono mieć dla nas funkcjonalność standardowego rachunku bankowego.

Ciekawą opcją jest również możliwość realizacji przelewów natychmiastowych czy opcja auto-uzupełniania. Ta ostatnia połączona jest ze standardowym rachunkiem w Alior Sync i pozwala na zdefiniowanie kwoty, którą chcemy mieć stale na koncie osobistym. Oznacza to, że wszelkie nadwyżki będą przelewane automatycznie na rachunek oszczędnościowy, z którego również pobierana będzie odpowiednia kwota do uzupełnienia braków na koncie osobistym, jeśli takie powstaną. Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc otwarcie rachunku osobistego w Alior Sync, a następnie rachunku oszczędnościowego – przy czym wniosek o drugi produkt możemy swobodnie złożyć za pośrednictwem bankowości internetowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli swobodny dostęp do naszych pieniędzy, a jednocześnie system automatycznie pomoże nam oszczędzać dzięki przelewom nadwyżek na konto oszczędnościowe.

Sprawdź również:  Szkolenia kadry menadżerskiej - czy mają sens?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.