Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

kurier
Biuro Biznes wiadomości finansowe

Jak działają firmy kurierskie?

Z usług firm kurierskich korzysta wiele osób prywatnych, ale i firm. Ponieważ sprzedaż internetowa kwitnie, kurierzy mają co robić. To również bezpieczny sposób dostarczenia ważnej przesyłki nawet na drugi koniec świata. Ale jak działają firmy kurierskie?

Nie do końca idealnie…

Trzeba przyznać, że w naszym kraju działanie firm kurierskich pozostawia wiele do życzenia. Najwięcej problemów nastręcza nieokreślony czas przybycia kuriera z naszą paczką, co wymaga nieraz pozostawania cały dzień w domu, by po prostu nie przeoczyć jego przyjścia, a także sytuacja gdy kurier nie zastanie odbiorcy i musi odesłać paczkę ponownie do magazynu, co generalnie opóźnia czas kolejnego dostarczenia. Gdy do tego czasami dojdzie niekompetencja pracownika firmy kurierskiej, mamy naprawdę szereg nieprzyjemnych sytuacji. Ale nie generalizujmy. Gdyby firmy kurierskie rzeczywiście były nieporozumieniem, nikt nie korzystałby z ich usług. A jak wiemy, jest wręcz odwrotnie – można rzecz, że stanowią one poważną konkurencję dla poczty. Dlaczego?

Przewaga firm kurierskich nad usługami pocztowymi

kurier
Paczki dostarczane przez kuriera są dobrze zabezpieczane, aby nie uległy zniszczeniu podczas przewozu.

Powodów jest kilka. Przede wszystkim istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasza paczka wysłana pocztą zostanie dostarczona w, delikatnie mówiąc, złym stanie. Natomiast przewozy kurierskie bardzo dbają o stan dostarczanych paczek, zwykle są one więc w nienaruszonym stanie. To wspaniała zaleta dla osób, które muszą przesłać paczkę z jakimiś delikatnymi przedmiotami lub sprzętem elektronicznym. Poza tym przesyłki ekonomiczne na poczcie często zwyczajnie giną. Trudno ustalić ich położenie, nie można też liczyć na żadne zadośćuczynienie ze strony poczty. To bardzo niekomfortowa sytuacja, której łatwo uniknąć, gdy wybierzemy kuriera.

kurier
Możesz telefonicznie skontaktować się z kurierem, by ustalić czas doręczenia przesyłki.

Istnieje możliwość internetowego śledzenia swojej przesyłki, dzięki czemu wiemy, czy jest ona jeszcze w magazynie, w drodze, a może już została doręczona. Ponadto możemy też telefonicznie skontaktować się z kurierem i dopytać, w jakich godzinach mniej więcej się pojawi.

Sprawdź również:  Rynek energii elektrycznej w Polsce

Trzeba więc przyznać, że firmy kurierskie są dobrą formą przesyłania paczek, pomimo jeszcze pewnych mankamentów w ich działaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.