Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

opp
Inwestowanie Pieniądze wiadomości finansowe

Fundacja Radia ZET organizacją pożytku publicznego

oppFundacja to organizacja, która kojarzy nam się głównie z pomaganiem na rozmaitych płaszczyznach życia społecznego. Szczególnym rodzajem fundacji są te, które uzyskują miano OPP, czyli organizacji pożytku publicznego, przyznawane przez sąd. W naszym kraju taką fundacją jest Fundacja Radia ZET.

Na początku warto ustalić, czym w ogóle jest OPP. Według definicji wynikającej z ustawy, jest to organizacja, która działa dla pożytku społecznego w wolontariacie, a swoją „misję” pełni co najmniej dwa lata. Tytuł zostaje wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego i dzięki niemu fundacja, która go otrzyma może liczyć na różne korzyści, między innymi ulgi podatkowe.

Fundacja Radia ZET – przede wszystkim pomoc!

radiozet
Fundacja Radia ZET to OPP – organizacja pożytku publicznego

 

Godną uwagi OPP jest wspomniana na wstępie Fundacja Radia ZET. Działa ona od roku 1999, a fundatorem jest jedna z największych polskich stacji radiowych. Między innymi dzięki temu mogła ona zdziałać wiele dobrego w stosunkowo krótkim czasie. Na czym skupia się Fundacja Radia ZET? Jej głównym celem jest wspieranie i pomaganie dzieciom chorym na serce, a także wspieranie klinik i szpitali kardiologicznych i kardiochirurgicznych. W swoim programie przewiduje też pomoc ofiarom klęsk żywiołowych w akcjach ad hoc.

Jeśli chodzi o szczegóły pomocy dzieciom chorującym na serce oraz szpitalom, to fundacja skupia się głównie na zaopatrzeniu tych placówek w odpowiedni sprzęt medyczny, a także umożliwienie rodzicom bądź opiekunom stałe przebywanie w szpitalu razem z dziećmi. To również wiąże się ze specjalnym wyposażeniem szpitali i klinik. Ponadto fundacja jest gotowa wspierać materialnie ubogie rodziny chorych dzieci, którzy wskutek kosztownego leczenia nie mają pieniędzy na podstawowe potrzeby.

Nic zatem dziwnego, iż uzyskała ona status OPP – organizacji pożytku publicznego.

Sprawdź również:  Obligacje korporacyjne się opłacają

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.