Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Banki bankowość internetowa Konta bankowe Oszczędzanie i inwestowanie

Auto-oszczędzanie w Citi Banku

Czasy, kiedy zbieraliśmy swoje oszczędności do skarbonki minęły bezpowrotnie, co jest zdecydowanie korzystne dla naszych portfeli. Obecnie już nawet dzieci mogą posiadać swoje konto w banku i oszczędzać na nim zgromadzone pieniądze. Klientom banków nie zależy już tylko i wyłącznie na przechowywaniu pieniędzy bez żadnego zysku. Coraz częściej zwracamy uwagę na oprocentowanie naszych kont osobistych, poszukujemy też dobrych kont oszczędnościowych, aby móc lokować na nich dodatkowe pieniądze, ale też mieć do nich w razie potrzeby swobodny dostęp.

Citi Bank Handlowy (żródło: Pinterest)
Citibank Handlowy (żródło: Pinterest)

Konta oszczędnościowe zakładamy zazwyczaj dodatkowo w banku, w którym posiadamy już konto osobiste, z którego dokonujemy codziennych płatności. Niestety, często możliwość korzystania z niego jest mocno ograniczona. Banki najczęściej narzucają nam ilość wypłat w miesiącu, co oznacza, że możliwa jest dla nas na przykład tylko jedna wypłata środków z takiego konta w miesiącu. Wprawdzie nadal jest to lepsza opcja od lokaty, którą musimy zerwać aby uzyskać dostęp do naszych pieniędzy, tym samym tracąc zgromadzone odsetki. Jednak często dodatkowej gotówki potrzebujemy więcej niż raz w miesiącu.

Ciekawą ofertę konta oszczędnościowego przygotował Citibank. Z konta w Citibanku możemy dokonywać nieograniczonej ilości wypłat. Dodatkowo bank daje nam możliwość prowadzenia rachunku w obcych walutach, takich jak euro, dolar amerykański,frank szwajcarski czy funt brytyjski. Nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie konta, Citi Handlowy zapewnia też swobodę wypłat i stały dostęp do środków za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej. Warto zapoznać się z ofertą kont oszczędnościowych, „superoszczędnościowych” oraz lokat w Citibanku.

Lokaty są dobrym rozwiązaniem jeśli jesteśmy w stanie utrzymać na nich nasze pieniądze przez dłuższy okres czasu, bez konieczności skorzystania z nich. Oczywiście możemy znaleźć lokaty, które trwają kilkanaście dni czy miesiąc, jednak oprocentowanie na nich będzie raczej niższe niż na koncie oszczędnościowym. Alior Sync proponuje obecnie oprocentowanie konta oszczędnościowego na poziomie 2,30%.

Sprawdź również:  Profil zaufany coraz powszechniejszy dla klientów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.