Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Oszczędzanie i inwestowanie

Jak zredukować wydatki na prowadzenie firmy?

Zarządzanie nawet niewielką firmą funkcjonującą w realiach współczesnego rynku (nie tylko międzynarodowego) może się okazać zajęciem niezwykle czasochłonnym. Konieczność nadzorowania obiegu dokumentów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy, jest dodatkowym obciążeniem, a prowadzenie standardowej księgowości wymusza zapewnienie odpowiedniej przestrzeni magazynowej do przechowywania dokumentacji.

Powyższe problemy (nie jedyne związane z prowadzeniem firmy, ale najbardziej chyba dotkliwe pod względem kosztów) nie są rzecz jasna nierozwiązywalne, zazwyczaj wymagają jednak sporych nakładów finansowych – zatrudnienie dodatkowych pracowników do obsługi działu zamówień czy księgowości zmniejsza przecież zyski generowane przez firmę. Da się jednak znacząco zredukować wydatki na wspomniane wyżej cele dzięki wdrożeniu rozwiązań proponowanych na przykład przez platformę f4you.pl.

Systemy B2B do obsługi faktur pozwalają oszczędzić czas i pieniądze (źródło grafiki: Pinterest)
Systemy B2B do obsługi faktur pozwalają oszczędzić czas i pieniądze (źródło grafiki: Pinterest)

Zasadniczą część oferty stanowi zarządzanie obiegiem faktur poprzez wygodny w obsłudze i przejrzysty portal internetowy, dzięki czemu o wiele łatwiej jest uporządkować rozliczenia i skrócić czas oczekiwania na realizację płatności – zarówno w sytuacji, kiedy to my mamy za coś zapłacić, jak i wtedy, gdy to nam ktoś jest winien pieniądze. W tym drugim przypadku platforma Flow for you daje nam wgląd w dokładną datę i godzinę odebrania faktury przez płatnika, co z kolei pozwala na skuteczną windykację należności w przypadku ewentualnych opóźnień.

Elektroniczny obieg dokumentów jest także o wiele szybszy niż klasyczna poczta (od wysyłki do momentu dostarczenia upływają najwyżej minuty, a nie dni), a ponadto daje gwarancję tego, że przesłane faktury dotrą do adresata bez jakiegokolwiek problemu. Dodatkową zaletą opisywanej platformy jest również możliwość importowania faktur z praktycznie wszystkich najpopularniejszych programów do fakturowania (eksportowanie do tych programów jest rzecz jasna także możliwe), co także nie pozostaje bez wpływu na ilość czasu poświęcaną przez dział księgowości na efektywne zarządzanie płatnościami.

Pod względem bezpieczeństwa przechowywanych dokumentów f4you.pl plasuje się w ścisłej czołówce, ponieważ platforma ta stosuje zabezpieczenia i protokoły szyfrowania używane obecnie w systemach bankowych, czyli najlepsze i najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania dostępne w sektorze cywilnym.

Sprawdź również:  Zielona energia - czy będzie realną alternatywą w Polsce?

Flow for you funkcjonuje w ramach klasycznego modelu e-biznesu (Business to Business), bezproblemowo więc można wykorzystać ten system B2B do obsługi faktur i płatności, a tym samym do uproszczenia zarządzania łańcuchem dostaw, czyli de facto do usprawnienia działania naszej firmy bez konieczności redukcji zatrudnienia – pracownicy obciążeni mniejszą ilością zadań wykonują swoje obowiązki znacznie efektywniej, co bezpośrednio przekłada się na osiągane przez firmę zyski. A to dla każdego właściciela firmy jest przecież kwestią priorytetową…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.