Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

dotacje unijne
Biznes doradztwo finansowe Inwestowanie pomysł na biznes

Dotacje UE na założenie firmy

Wiele przedsiębiorczych osób mających pomysł na siebie myśli o założeniu firmy. To świetna opcja dla kogoś, to znalazł dziedzinę, w której będzie mógł liczyć na zysk na rynku. Zanim jednak ten zysk się pojawi, naturalnym jest, iż trzeba na początku ponieść koszty. I to spore koszty. Na szczęście osoby chcące założyć własną firmę mogą starać się o dotację z Unii Europejskiej.

Czym są dotacje unijne?

Na początek zajmijmy się kilkoma ważnymi faktami odnośnie tych dotacji. Są to pieniądze pochodzące z unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Suma takiej dotacji może wynieść nawet do 40 tysięcy złotych, zatem jest to naprawdę spora kwota, która wystarczy na rozkręcenie swojego interesu. Ponadto, jeżeli biznes utrzyma się przez rok, dotacja ta jest bezzwrotna.

Kto może uzyskać dotacje?

O dotacje z UE może ubiegać się każda osoba fizyczna, która ma w planie założyć firmę, ale w ciągu ostatniego roku nie rejestrowała żadnej innej działalności. Osobami, które mogą w pierwszej kolejności otrzymać dotacje są kobiety wracające na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, osoby do 25 roku życia lub powyżej 50 roku życia, osoby będące bezrobotne od dłuższego czasu, a także niepełnosprawni oraz mieszkańcy terenów wiejskich.

Sprawdź również:  Z myślą o lepszej przyszłości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.