Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie Pieniądze

Mieszkanie zamiast lokaty – dlaczego to się opłaca?

Inwestowanie w nieruchomości uważa się za najbezpieczniejszą formę lokowania pieniędzy. Niskie oprocentowanie lokat bankowych składnia  wiele osób do szukania alternatywnych metod lokowania kapitału. Zakup mieszkania to także jeden ze sposobów zabezpieczenia się na przyszłość, zwłaszcza że analitycy ostrzegają przed bardzo niskimi emeryturami.

źródło: https://pixabay.com/
źródło: https://pixabay.com/

Zakup nieruchomości = bezpieczna starość

Bazując na danych GUS, można stwierdzić, że z biegiem lat emerytury będą coraz niższe, co spowoduje, że wielu osobom w starszym wieku może brakować środków do życia. Dlatego już teraz zachęca się do oszczędzania na emeryturę. Inwestowanie w nowe mieszkanie, np. pod wynajem, jest jednym ze sposobom na gromadzenie środków na emeryturę. Ważne jest to, aby mieszkanie nie stało puste, ale znaleźli się lokatorzy, którzy będą je wynajmować. Zawsze pozostaje opcja sprzedania tego mieszkania, gdy tylko będziemy potrzebowali „nagłej” gotówki. Nieruchomości generują przepływ finansowy, np. w postaci dochodu z wynajmu oraz zysku ze sprzedaży nieruchomości.

źródło: https://pixabay.com/
źródło: https://pixabay.com/

Biznes, który się opłaca

Zakup nieruchomości to idealna inwestycja dla osób, które są zapracowane, mają rodzinę i prowadzą własne biznesy. Kupując mieszkanie, nie musimy martwić się o to, że trzeba będzie go nieustannie pilnować i doglądać, jak własnej firmy. Ten dochodowy biznes wymaga jednak pewnej strategii zarządzania. Możemy na przykład szukać okazji na rynku nieruchomości i kupować ostatnie mieszkania na osiedlu, które deweloper sprzedaję zwykle w okazyjnej cenie. Takie lokum można wtedy sprzedać drożej, licząc po cenie, która obowiązuje na rynku. Aby uzyskać wyższą cenę, można także zainwestować w wykonanie remontu lub wprowadzenie pełnych udogodnień.

Sprawdź również:  Wybieramy ofertę komórkową dla firmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.