Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Oszczędzanie i inwestowanie

Telefon firmowy – abonament czy karta?

Nowoczesne przedsiębiorstwa opierają się na komunikacji. Dlatego niezbędne jest zaopatrzenie pracowników w odpowiednie środki do wykonywania połączeń telefonicznych. Dobieranie kompleksowej oferty dla firmy to okazja do znalezienia naprawdę atrakcyjnej opcji, która pozwoli nam na duże oszczędności. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

telefon na abonament
Jaki telefon dla firmy wybrać? źr. zdj. – Pixabay.

Podstawowy dylemat zasadza się na wyborze między opcją na abonament i na kartę. Wbrew pozorom ten ostatni ma swoją użyteczność. przede wszystkim jest to niezwykle elastyczny sposób opłacania rachunków, dostępny na każdym kroku. Praktycznie w każdym sklepie znajdziemy możliwość doładowania telefonu w razie potrzeby, więc wydajemy dokładnie tyle ile chcemy. W ten sposób możemy wyznaczyć pracownikom limit wydatków na rozmowy telefoniczne, co pomaga w utrzymaniu dyscypliny budżetowej w dłuższym okresie.

Jest to także dobry sposób w przypadku mniejszych przedsiębiorstw, które nie mogą liczyć na stałe wpływy. W ten sposób można wydać mniejszą ilość pieniędzy, co docenią wszyscy, którzy czekają na ten mityczny przelew.

Jednak jeśli firma zatrudnia większą ilość pracowników albo podstawą jej działalności jest kontakt telefoniczny, wówczas jedyną słuszną opcją jest wybranie abonamentu. W Polsce na przedsiębiorców czeka zróżnicowana oferta, dlatego warto sprawdzać każdą możliwą opcję. W szczególności nowe sieci, takie jak Nju Mobile (w samej nazwie mamy sugestie, że jest to rzecz nowa), starają się przekonać jak największą ilość klientów do swoich usług, więc oferują niezwykle korzystne warunki. Abonament to nie tylko pewna opcja, daje nam także możliwość wynegocjowania dodatkowych profitów w postaci telefonów czy tabletów.

Dlatego jeśli szukamy taniej opcji dla naszego przedsiębiorstwa, zdecydujmy się abonament dla firm. Jeśli z telefonów korzystamy na bieżąco, możemy rozważyć opcję na kartę.

Sprawdź również:  Frankowiczom przeszkadza słaby złoty, a komu pomaga?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.