Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie Pieniądze

Internetowe kantory, czyli o wymianie walut online

Niegdyś, aby wymienić walutę trzeba było udać się do bliskiego kantoru – zwykle ulokowanego w centrum miasta lub w galerii handlowej. Dziś mamy o wiele wygodniejsze możliwości – kantory internetowe. Oferują one bardzo często o wiele korzystniejsze kursy walut niż punkty stacjonarne. Sporo osób wciąż obawia się jednak internetowych kantorów, a to dlatego, że nie do końca wie, jak one działają. Dziś spróbuję Wam przybliżyć  – jak wygląda wymiana pieniędzy przez sieć.

Nie taki straszny kantor internetowy

Aby wymieniać walutę przez internet, potrzebujecie tylko konta w banku zarówno tego osobistego, jak i walutowego. Wymiana pieniędzy odbywa się oczywiście na platformie internetowej banku. Klienci mogą zapoznać się z ofertami i aktualnymi kursami walut. Uwaga! Konto walutowe otwiera się w banku dla jednego rodzaju waluty, zatem gdy chcemy wymieniać zarówno euro, jak i funty, musimy mieć założone 2 konta walutowe. Rachunek zakłada się bezpłatnie przez Internet. Gdy mamy już założone konto, należy zarejestrować się w elektronicznym kantorze. Warto pamiętać o tym, aby dane na koncie walutowym zgadzały się z danymi na koncie osobistym. Kolejnym krokiem jest określenie kwoty, jaką chcemy wymienić. Później system internetowy powinien nam wygenerować dane do przelewu. Ostatnim krokiem jest wykonanie transakcji przez bank. Czas realizacji transakcji zależy od banków, w której miały miejsce transfery środków. W niektórych bankach, np. w Alior następuje natychmiastowa wymiana walut.

Pierwszy w Polsce kantor bankowy internetowy

Godny polecenia jest kantor Alior (kantor.aliorbank.pl), w którym kursy walut są zwykle nieco wyższe niż w stacjonarnym kantorze. Jedną z wielu zalet tego kantoru jest to, że wydaje standardowe karty debetowe do kont walutowy w euro lub dolarach, dzięki temu podczas wyjazdu zagranicę z taką kartą nie płaci się różnić kursów bankowych. Kantor Alior ma wysoki poziom bezpieczeństwa, który zapewnia Komisja Nadzoru Finansowych oraz gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.  Aby korzystać z kantoru Alior, nie trzeba być klientem banku. Założenie i prowadzenie rachunku walutowego jest bezpłatne. Kantor Alior jest w czołówce najchętniej wybieranych kantorów internatowych w Polsce (więcej). Dużą zaletą tego kantora jest również to, że klienci mogą wypłać gotówkę w euro lub dolarach w oddziałach Alior Banku.

Sprawdź również:  Miasta przyjazne dla cyfrowych mieszkańców - doładuj się za darmo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.