Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

doradztwo finansowe Inwestowanie Pieniądze

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym – kiedy polisa będzie potrzebna?

OC zwykle kojarzy się z ubezpieczaniem samochodu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje jeszcze drugi typu ubezpieczenia – OC w życiu prywatnym, które możemy zakupić zarówno dla siebie, jak i naszych bliskich. Mając ten rodzaj ubezpieczenia możemy zabezpieczamy się przed wieloma zdarzeniami prowadzącymi do powstania szkody wyrządzonej drugiemu człowiekowi. Kiedy zatem polisa OC przyda się w życiu prywatnym?

Gdy Twoje dziecko wyrządziło szkodę…

Dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym (kliknij) możemy uniknąć wysokich kosztów szkód, które nieumyślnie wyrządziły nasze dzieci. Zbita szyba w oknie u sąsiada… Zarysowanie cudzego auta, np. podczas zabawy ulubionym samochodzikiem lub niechciane szkody wyrządzone rowerkiem na chodniku… To tylko niektóre sytuacje, za jakie odpowiedzialni są w końcu rodzice. Wtedy z pomocą przychodzi polisa na życie. Warto wiedzieć, że domownicy mający więcej niż 13 lat mogą korzystać z polis OC w życiu prywatnym tak samo, jak dorośli.

Niewinne zabawy dziecka mogą być przyczyną wielu szkód wyrządzonych sąsiadom lub innym osobom (źródło zdjęcia: pixabay.pl)
Niewinne zabawy dziecka mogą być przyczyną wielu szkód wyrządzonych sąsiadom lub innym osobom (źródło zdjęcia: pixabay.pl)

Gdy spowodujemy uraz drugiemu człowiekowi…

Jeżeli aktywnie jeździmy na nartach, gramy w piłkę nożną lub koszykówkę lub uprawiamy aktywnie inne sporty zespołowe, warto rozważyć zakup polisy OC na życie. Wystarczy potrącić pieszego podczas jazdy rowerem lub spowodować uraz na stoku narciarskim. W końcu jest wiele dyscyplin sportowych, podczas których łatwo o kontuzję. Jeżeli zdarzy się tak, że spowodujemy jakiś uraz, wtedy ubezpieczyciel wypłaci pieniądze poszkodowanymi. I po problemie! My nie musimy się martwić i stresować, bo dzięki posiadaniu OC w życiu prywatnym możemy czuć się  spokojnie i bezpiecznie.

\Nawet podczas jazdy na rowerze możemy wyrządzić szkodę osobom trzecim, dlatego warto zainwestować w OC w życiu prywatnym (źródło zdjęcia: pixabay.com)źródło: pixabay.com
Nawet podczas jazdy na rowerze możemy wyrządzić szkodę osobom trzecim, dlatego warto zainwestować w OC w życiu prywatnym (źródło zdjęcia: pixabay.com)

Gdy nasze zwierzęta nabroją na ulicy i nie tylko…

Posiadanie czteronożnego przyjaciela jest marzeniem wielu osób mieszkających w bloku. Gdy zdecydujemy się na przygarnięcie psa, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki i odpowiedzialność. Wystarczy, że wybierzemy się na spacer i na chwilę spuścimy z oka pupila, by nie przewidzieć sytuacji, w której nasz pies pogryzie wartościowe przedmioty osób, które w tym czasie przebywają w naszym otoczeniu, np. w parku.  Nasz pupil może również nabroić w czyimś domu, np. pogryźć dywan lub uszkodzić ubrania. Wówczas polisa pokryje koszty związane z naprawą zniszczonych rzeczy. A my nie musimy się stresować.

Sprawdź również:  Rynek nieruchomości: w których miastach wartość rośnie najbardziej?

To tylko trzy przykładowe sytuacje, które powinny nam uzmysłowić, jak istotne jest posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym. Uwierzcie, że jest ich znacznie więcej! Polisa obowiązuje na terenie danego gospodarstwa/domu/mieszkania, mieszkania, miasta lub nawet poza granicami. Wszystko zależy od ubezpieczyciela.  Godne polecenia polisy oferuje AEGON. Bez względu na to, czy jesteś w Polsce czy za granicą, ten ubezpieczyciel pokryje koszty związane z ewentualną szkodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.