Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

wiadomości finansowe

Wiosna na swoim – wzrost sprzedaży mieszkań

Jak dowiadujemy się z serwisu DomGratka.pl wiosna przyniosła nam nieznaczny wzrost zapytań dotyczących kupna mieszkania. Jest to odzwierciedlenie znanej na rynku nieruchomości tendencji, według której: sytuacja w nieruchomościach dyktowana jest porami roku.

plac budowy

 

Po zimowym zastoju rynek powoli budzi się do życia. Dynamikę wzrostu zainteresowania mieszkaniami znacznie obniża jednak zakończenie programu rodzina na swoim i coraz większe trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Mimo to, biura nieruchomości – jak donosi serwis DomGratka.pl – już zanotowały blisko 7 procent więcej zapytań niż na początku roku.

Obserwowane jest powolne wygaszenie spadku cen na rynku nieruchomości. Według danych NBP odnośnie inflacji, w nadchodzących kwartałach ilość nowych mieszkań wciąż przewyższać będzie liczbę mieszkań sprzedanych, dlatego wyhamowanie spadków cen wydaje się być jedynie czasowe. Niekorzystna tendencja miałaby się odwrócić dopiero w 2014 roku, jest to spowodowane stale malejącą liczbą nowych inwestycji. Według Jacka Bieleckiego – Prezesa Polskiego Związku Firm Deweloperskich – w trzecim kwartale 2012 rozpoczęto aż o 35 % mniej nowych inwestycji w segmencie mieszkaniowym niż w roku poprzednim, a w czwartym kwartale spadek równy był 32 %.

Dodatkowo według planowanych zmian w udzielaniu kredytów hipotecznych, najbliższy rok i początek przyszłego mogą okazać się ostatnimi, w których uzyskamy 100% finansowanie nabytej nieruchomości z kredytu. Warto zatem skorzystać z sytuacji i nabyć mieszkanie jeszcze w 2013 roku, zanim ceny znów pójdą w górę.

Sprawdź również:  Samochód na firmę, czyli leasing samochodowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.