Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

wiadomości finansowe

Praca w policji

Już 300 tysięcy Polaków i Polek chciałoby przywdziać niebieski mundur. Liczba zarejestrowanych w systemie informatycznym do zarządzania kadrami Policji przekracza trzykrotnie ilość wszystkich osób zatrudnionych w Policji.

Szansę, aby otrzymać upragniony etat ma jednak niespełna 2% kandydatów. Limit przyjęć na obecny rok wynosi jedynie 5560 osób, dlatego większość z kandydatów odejdzie z kwitkiem. W zeszłym roku rekrutacji poddało się 45 tysięcy osób, z których pozytywnie przeszło ją jedynie 6 tysięcy. Do szkół trafiło jeszcze mniej bo tylko około 5 tysięcy kandydatów na policjantów. Pozostały tysiąc będzie próbował w tym roku.

samochód policji

Młodzi ludzie najczęściej wybierają Policję ze względu na stabilność zatrudnienia. Żeby zostać funkcjonariuszem nie trzeba mieć ukończonych elitarnych studiów ani znać języków obcych. Do Policji kandydować mogą osoby niekaralne posiadające co najmniej średnie wykształcenie. Procedura obejmuje test wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej, badania psychologiczne oraz rozmowę kwalifikacyjną.

Kandydatów do służby nie odstraszyła nawet zmiana przepisów emerytalnych, która spowodowała, że osoby wstępujące do służby kandydackiej po 1 stycznia 2013 utraciły prawo do przejścia na wcześniejszą emeryturę po 15 latach pracy.

Podobnym zainteresowanie cieszą się inne służby mundurowe. Na jedno wolne miejsce w CBA i ABW jest około 80 aplikacji. Kandydaci do ABW muszą się jednak liczyć z badaniem na wariografie, które zweryfikuje podane przez nich informację w kwestionariuszu.

Duże zainteresowanie pracą w budżetówce z perspektywą stabilnego zatrudnienia jest kuszące szczególnie dla młodych ludzi, którzy czują się bardzo niepewnie na rynku pracy. Sprawia to, że na drugi plan dla nich schodzi kwestia zarobków. Praca w Policji nie jest bowiem najlepiej płatna, ale z pewnością jest to fach ciekawy i dający możliwość awansu i rozwoju zawodowego. No i pamiętajmy za mundurem Panny sznurem!

 

Sprawdź również:  Program "Rodzina 500+" - o co chodzi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.