Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

stopa zwrotu
doradztwo finansowe Inwestowanie Pieniądze wiadomości finansowe

Zadbaj o swoją przyszłość z OFE

Każdy z nas, inwestując w coś, pragnie mieć pewność, że będzie miał z tego jakiś zysk. Inwestujemy z rozmaitych powodów, a jednym z nich jest chęć zapewnienia sobie bezpiecznej przyszłości poprzez dodatkowe zaplecze finansowe lub większej emerytury. Takie działanie jest rozsądne i pozwala nam w należyty sposób zadbać nie tyle o siebie, co przede wszystkim o swoich bliskich.

Inwestuj z głową, czyli jak przystąpić do OFE

Jednym z rozwiązań, z jakich możemy skorzystać w tym celu, jest Aegon Otwarty Fundusz Emerytalny. Każda osoba pracująca musi wybrać, gdzie będzie kierować swoje składki emerytalne i zdrowotne – do ZUS-u czy OFE. Sporo osób wybiera tę drugą możliwość. Aby przystąpić do OFE, trzeba wypełnić specjalny formularz i co ważne, złożyć go do czterech miesięcy od momentu podjęcia pierwszej pracy lub od zgłoszenia swojej działalności gospodarczej w ZUS-ie. Najwygodniejszą formą jest wypełnienie tego formularza w formie elektronicznej i przesłanie go na wskazany adres mailowy, można też zadzwonić pod numer telefonu infolinii, aby uzyskać dodatkowe informacje i zamówić formularz.

stopa zrotu
Otwarty Fundusz Emerytalny pozwala nam zadbać o naszą przyszłość i emeryturę.

Wybierając swój Otwarty Fundusz Emerytalny w Aegon, chcielibyśmy mieć możliwość sprawdzenia, jak wyglądają nasze oszczędności i czy kapitał rośnie. Właśnie o tym informuje nas stopa zwrotu (kliknij). Czym ona jest?

Stopa zwrotu OFE

Stopa zwrotu to informacja niezwykle ważna dla każdego członka Otwartego Funduszu Emerytalnego. Mówi ona o procentowym zysku, jaki wypracował Fundusz w jakimś konkretnym czasie. Tym samym mamy szansę sprawdzić skuteczność działania tego Funduszu. Przykładowo, jeżeli stopa zwrotu wynosi 10%, oznacza to, iż z zainwestowanego przez nas 1 000 złotych Fundusz wypracował 100 złotych. Każde OFE ma obowiązek dwa razy w roku, najczęściej przypada to na marzec oraz wrzesień, opublikować informację o stopie zwrotu z ostatnich trzech lat. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronie firmy Aegon.

Sprawdź również:  Inwestowanie w kapitał ludzki - opłacalne czy nie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.