Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

impreza integracyjna
Biznes

Imprezy firmowe jako forma inwestycji w pracowników

Każdej firmie bardzo zależy na tym, aby odnieść sukces na rynku. Jest to możliwe, dzięki owocnej pracy wszystkich zatrudnionych pracowników. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w swojej branży należy zadbać o właściwy komfort pracy oraz dobrą atmosferę pomiędzy wszystkimi współpracownikami. Jak to osiągnąć? Pomyśleć o organizacji imprezy firmowej, która będzie świetną inwestycją w pracowników!

Imprezy integracyjne dla firm

Coraz częściej słyszy się, że pracownicy wyjeżdżają lub biorą udział w imprezach integracyjnych w swoich firmach. Pojawia się zatem pytanie, co to jest impreza integracyjna? To zaplanowana i zorganizowana impreza dla wszystkich pracowników danej firmy – zarówno tej większej, jak i mniejszej, podczas której można odpocząć od codziennych, zawodowych obowiązków oraz miło spędzić czas poza murami budynków korporacji. Służy rozluźnieniu atmosfery, a jednocześnie jest okazją do bliższego poznania się i sprawdzenia się w mniej codziennych, grupowych zadaniach. Jedną z głównych idei imprez integracyjnych jest budowanie więzi i motywowanie zespołu, zarówno z jednego działu jak i całej społeczności danego przedsiębiorstwa.

Cel spotkania integracyjnego

Imprezy integracyjne dla firm i ich pracowników cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jakie są główne cele spotkań integracyjnych? Po pierwsze jeśli impreza jest zorganizowana przez właściwą firmę eventową to wszystkim pracownikom dostarczy ona niezapomnianych wrażeń. Pozwoli zbudować silny, mocny i trwały zespół.

Ponadto organizacja imprezy integracyjnej może posłużyć jako nagroda, a zarazem formę motywacji do pracy na rzecz rozwoju firmy. To także bardzo dobra okazja do podniesienia np. kwalifikacji pracowników. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby integracyjne imprezy firmowe połączone były ze szkoleniem, mającym na celu podniesie kwalifikacji pracowników. Warto pamiętać, że taka integracja pracowników wpływa również na zmniejszenie stresu i zmęczenia. Pozwala na chwilę zapomnieć o służbowych obowiązkach i wprowadza przyjacielską atmosferę.

Dale Carnegie wjednej ze swojej książek napisał – „Efektywna praca zespołowa nie powstaje w cudowny sposób. Tworzy ją postawa uczestników zespołu skłonnych do współpracy. Przydaje się także utalentowany kierownik grupy. W każdym razie samo zebranie kilku osób nie stwarza jeszcze zespołu. Nawet jeśli są geniuszami”. Co to oznacza? Oznacza to, że bardzo ważną rolę odgrywa właściwa integracja pracowników. Tylko tworząc zgraną grupę, której przyświeca realizacja wspólnego celu może przynieść korzyści.

Zobacz również: http://inwestujemywprzyszlosc.pl/biznes/angielski-dla-pracownikow-i-przedsiebiorcow/

Wyjazdy integracyjne dla pracowników

Z roku na rok coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, że impreza integracyjna jest bardzo dobrą inwestycją w pracowników. Poza tym, że wyjazdy integracyjne są okazją do świetnej zabawy, to przede wszystkim płynie wiele korzyści z takich spotkań, tj. budowanie zgranego zespołu, motywacja pracowników, redukcja stresu i zmęczenia, poprawa atmosfery w pracy, okazja do organizowania szkoleń, a przy tym, to wyjazd dostarczający niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Trzeba jednak pamiętać, aby osiągnąć wspomniane korzyści płynące ze spotkań integracyjnych należy odpowiednio zaplanować taką imprezę firmową. Na polskim rynku jest coraz więcej podmiotów, które zajmują się organizacją imprez integracyjnych. Warto do nich zwrócić się o pomoc w celu zaplanowania wyjazdu integracyjnego dla pracowników.

Agencja eventowa bo o niej mowa, to zespół profesjonalistów, menadżerów, którzy przygotują i zorganizują każdą imprezę firmową. Do tej grupy zaliczyć można firmę eventową eXPRESJA. Specjalizuje się w organizacji różnego rodzaju wydarzeń firmowych, m.in. niewielkich przyjęć, pikników, bankietów, konferencji, Wigilii firmowych przez duże imprezy pracownicze (o przeróżnej tematyce). Ponadto posiada szeroką bazę noclegową oraz dysponuje niezbędnym sprzętem do organizacji wszelkich wydarzeń, tj. nagłośnienie, namioty oraz różne atrakcje. Agencja eventowa eXPRESJA działa na terenie całego kraju, a także po za jego granicami.

Wybór miejsca jest indywidualną decyzją danej firmy. Tak samo jak pomysł na imprezę integracyjną i jej temat przewodni. Jedne co może nas w tej kwestii ograniczać, to nasza wyobraźnia. Można śmiało powiedzieć, że nie ma żadnych ograniczeń. Niemniej dobrze byłoby, aby impreza dopasowana była chociaż trochę do zainteresowań pracowników oraz wypełniona interesującymi atrakcjami. Dzięki temu wszyscy będą czuli się komfortowo oraz świetnie się bawić.

impreza integracyjna

Imprezy firmowe to forma inwestycji w pracowników

Imprezy i wyjazdy integracyjne cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Można je zorganizować w różnej formie od bankietu przez festyn, koncert, wieczór tematyczny, spływ kajakowy, off road, imprezę integracyjną z grami scenariuszowymi, a kończąc na fantastycznym firmowym grillu. Należy podkreślić, że dobrze zintegrowani pracownicy chętniej ze sobą współpracują. Przekłada się to na dużo lepsze wyniki całej firmy czy przedsiębiorstwa.

Co ważne, organizacja takiej imprezy integracyjnej jest dowodem uznania i szacunku wobec współpracowników. Jednocześnie podkreśla, że wszyscy pracownicy są tak samo ważni dla całej firmy i tworzą jeden zespół. To ich wspólna praca składa się na sukces całej firmy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.