Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Informacje biznesowo - ekonomiczne Inwestowanie strategie inwestowania

Jak inwestować w nieruchomości?”

Na początku tego roku sporą dyskusję wywołał rosnący kurs franka, który zmienił życie wielu polskich rodzin. To tylko ostatni i najbardziej znany przykład na to, że inwestycje w mieszkania mogą wcale nie być tak doskonałą, pewną i niezawodną metodą zarobku, jak to czasami się przedstawia. Właściciele mieszkań zakupionych za franki liczyli często, że kredyt będzie „spłacał się sam” z nawiązką, tymczasem zdarza się, że dokładają do interesu. Na co zwrócić uwagę, by uniknąć tego typu pułapek?

 

Przede wszystkim warto pamiętać, że nie ma dwóch podobnych nieruchomości i wartość pozornie podobnych mieszkań może się znacznie różnić. Nie można także nigdy zapominać, że to inwestycja na wiele lat, i wraz z latami niektóre rodzaje mieszkań zyskują na wartości znacznie bardziej. Szacuje się, że najszybciej rośnie cena kamienic, natomiast na nowych osiedlach na przedmieściach cena może rosnąć dużo wolniej. Chociaż ceny mieszkań w Warszawie są, oczywiście, najwyższe w Polsce, nie jest to miasto z najwyższą średnią zysku dla właściciela – być może właśnie z tego powodu. Obecnie najwyższy procent zysku zbierają posiadacze mieszkań we Wrocławiu, zaś kupno mieszkań w Gdańsku i Warszawie jest nieco mniej opłacalne w tym względzie. Nie zmienia to faktu, że rynek mieszkaniowy w stolicy oferuje najciekawsze inwestycje, choćby w Miasteczku Wilanów: http://www.polnord.pl/inwestycje-w-sprzedazy/warszawa

nowe mieszkania na sprzedaż
Nowe mieszkania. Źródło zdjęcia – Wikipedia

 

Choć brawura jest niewskazana, ostrożne inwestowanie w nieruchomości powinno pozostać jedną z pewniejszych metod mnożenia kapitału. Na przestrzeni lat bowiem, średnia cena nieruchomości zdecydowanie wzrasta – często nawet dwukrotnie w ciągu dziesięciu lat. W tym świetle, nawet koszty kredytu, podatków, remontów czy możliwe problemy z najemcami nie powinny zaciemniać wysokości ostatecznego zysku. Cierpliwość i konsekwencja to, zdaniem osób inwestujących w nieruchomości, najpewniejsza droga do sukcesu. Doradzamy, by zakup poprzedzić dokładnym zapoznaniem się z realiami rynku, analizą wysokości wszelkich zachodzących opłat, a następnie spokojne wyszukiwanie najlepszej okazji, jaka się trafi.

Sprawdź również:  Czy urządzenia ubieralne są przyszłością smartfonów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.