Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biznes pomysł na biznes

House sitting – pomysł na mały biznes

Opieka nad domem lub zwierzęciem to bardzo popularna forma zarabiania pieniędzy w Stanach Zjednoczonych i w Australii. W tych krajach powstają firmy, które zajmują się zapoznaniem właścicieli nieruchomości z potencjalnymi opiekunami.  Jest to swego rodzaju wymiana barterowa – za opiekę nad domem lub zwierzęciem dostaje się zakwaterowanie za darmo (czasami konieczne będzie płacenie rachunków za prąd, wodę i inne media). Zainteresowanych zostania sitterem jest wiele. Na czym polega ta forma zarobkowania?

Co to jest house sitting?

Kiedy właściciele domu muszą wyjechać, szukają sittera, czyli osobę, która zaoopiekuje się domem, psem, kotem lub ogrodem. Czasami poszukiwania obejmują okres kilka tygodni lub miesięcy. W zamian za opiekowanie się domem, właściciele mogą oczekiwać konieczności wykonywania pewnych obowiązków, np. karmienia psa lub kota, podlewania kwiatków lub drobnych prac konserwacyjnych. Niektórzy dorzucają także pieniądze na pewne wydatki związane z opieką nad domem. Nierzadko właściciel posesji udostępnia także samochód oraz inne sprzęty służące celom rekreacyjnych, np. jacht lub motorówkę. Bo wiele amerykańskich wilii położonych jest na Zachodnim Wybrzeżu USA z dostępem do morza.

House sitting – wady i zalety

Sitterem nie może zostać każdy. Wiele biur prowadzi kilkuetapową rekrutację, uwzględniającą np. bycie pełnoletnim, doświadczenia oraz wymagania stałego dochodu. Bardzo często osoby bezrobotne nie mają szans zostania opiekunem takiego domu.

Największą zaletą house sittingu jest możliwość zamieszkania w pięknym apartamencie, np. w Nowym Jorku na Manhatanie. Wielu amerykańskich blogerów oferuje house sitting, aby pochwalić się pięknymi zdjęciami z rejonu świata, który chciałoby zwiedzić wiele osób. To dobry sposób na zmianę miejsca zamieszkania w celach zarobkowych, nie trzeba płacić za hostel, hotel lub wynajem mieszkania. Często właściciele oferują takie udogodnienia, jak samochód, który można dojeżdżać do pracy.

Sprawdź również:  Walka z bezrobociem
house sitting
źródło: https://pixabay.com

House sitting ma także swoje ograniczenia, wynikające z tego, że w danym czasie możemy mieszać w konkretnym domu. Z czasem właściciele będą chcieli wrócić do swojego domu, a sitter będzie zmuszony poszukać własnego lokum.House sitting to świetny propozycja pracy dla osób, które lubią życie na walizkach, ciągłe przeprowadzki i pewny stopień niepewności.

house sitting
źródło: https://pixabay.com/

House sitting – jak znaleźć oferty?

House sitting działa na całym świecie. Zostając sitterem, możemy zwiedzać cały świat i mieszkać w bogatych apartamentach w świetnych miejscach na kuli ziemskiej.  Najpopularniejsze portale z ofertami to: TrustedHousesitters.com, MindMyHouse.com, HouseCarers.com. Warto utworzyć na ich swój profil, aplikując na wiele ofert w tym samym czasie. Niezmiernie ważne są dobre referencję i doświadczenie, jakim można się pochwalić na portalach dla potencjalnych sitterów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.