Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biznes doradztwo finansowe Pieniądze wiadomości finansowe

Jak uzyskać kredyt na nową firmę?

Pozostajemy w temacie założenia własnej firmy. Tym razem poszukamy odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by uzyskać kredyt na rozkręcenie swojego biznesu. Nie da się ukryć, iż bez większego nakładu finansowego założenie swojej działalności i utrzymanie jej na rynku nie jest możliwe. Dlatego uzyskanie kredytu jest niezbędnym krokiem do sukcesu.

Po pierwsze, oblicz koszty

Samo wzięcie kredytu nie jest najistotniejszym elementem. Wcześniej należy dokładnie wyliczyć, jak dużo gotówki potrzebujemy, a co ważniejsze, czy damy radę ją spłacić i w jakim czasie. Bez tych ustaleń szybko możemy popaść w naprawdę poważne problemy finansowe. Branie kredytu „na zapas” z pewnością nie jest dobrym pomysłem, gdyż ich spłata w porównaniu z korzyściami będzie dużo droższa.

Po drugie, biznesplan

Bez dobrego, przemyślanego biznesplany, żaden bank nie udzieli nam kredytu. Dlatego dobrze poświęcić sporo czasu i uwagi na jego stworzenie.

Po trzecie, porównaj oferty banków

Na rynku możemy spotkać naprawdę wiele ofert kredytowych przygotowanych z myślą o początkujących przedsiębiorstwach. Każda z nich jest tak ułożona, przy przyciągnąć atrakcyjnymi warunkami. Trzeba tu wykazać się dużą dozą ostrożności i nie dać porwać fali obietnic szybszego zysku. Zamiast tego, lepiej trzymać się wcześniejszych ustaleń, pamiętać o swoich ograniczeniach i na tej podstawie porównać dostępne oferty, by na koniec wybrać tę najkorzystniejszą dla naszej sytuacji.

Po czwarte, zapytaj doradcy

Gdy już znajdziemy dwie lub trzy najciekawsze oferty kredytu, warto udać się po poradę do doradcy finansowego. Taka osoba przeanalizuje nasze wybory i pomoże nam dokonać właściwego wyboru.

I po piąte, weź kredyt!

Gdy już wiemy na sto procent, który bank oferuje nam najlepszy kredyt, wystarczy udać się do niego, dokonać wszystkich formalności i czekać na przyznanie gotówki.

Sprawdź również:  Home staging – pomysł na biznes dla kreatywnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.