Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Oszczędzanie

Czym jest czas dla inwestora?

Pytanie postawione w tytule należy raczej do gatunku pytań retorycznych – czas jest bowiem bezcenny, zwłaszcza dla inwestora. Konieczność podejmowania szybkich decyzji to codzienność dla każdego, kto zajmuje się lokowaniem funduszy w różne instrumenty finansowe. Najbardziej wymagający jest rynek akcji, których cena zmienia się jak w kalejdoskopie. Kupować czy sprzedawać – na to pytanie nierzadko trzeba sobie odpowiedzieć w ułamkach sekund, żeby zyskać albo po prostu nie stracić.

Czas to pieniądz
Czas jest jednym z najważniejszych i najcenniejszych dóbr w XXI wieku (źródło grafiki: Pinterest)

Jednak nie tylko inwestorom zależy na jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu czasu: do grupy ludzi mocno go ceniących należą również przedsiębiorcy. Kiedy prowadzi się własny biznes, tak naprawdę jest się w pracy 24 godziny na dobę. Zwłaszcza osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą odczuwają nieustającą presję czasu, co sprawia, że tak ważne są dla nich rozwiązania, które pozwalają im czas zaoszczędzić.

Jednym z przykładów rozwiązań umożliwiających przedsiębiorcom zaoszczędzenie całkiem sporej ilości czasu (i nie tylko) jest program F4, czyli internetowa platforma księgowa, za pomocą której możemy importować faktury, wystawiać je, wysyłać do kontrahentów oraz archiwizować w bezpieczny sposób – rzecz jasna elektronicznie.

Wielu osobom księgowość w firmie kojarzy się z masą trudnych do rozszyfrowania papierów, których rozliczenia i ogólnie obrót w firmie należą do jednych z bardziej skomplikowanych procesów związanych z prowadzeniem własnej działalności. Na szczęście to przekonanie jest mylne, ponieważ dzięki usługom w rodzaju platformy Flow 4 You rozliczenia i księgowość stają się całkiem proste, a nawet przyjemne. Każdy przedsiębiorca może dzięki temu samodzielnie zajmować się kwestią płatności.

Oczywiście jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, można zlecić odnalezienie konkretnej faktury czy jej wystawienie swojej księgowej. I tu też sprawa jest bezproblemowa, ponieważ wystarczy jej tylko dostęp do naszego panelu administracyjnego – nie musimy nigdzie jeździć z dokumentami ani szukać ich wśród niezliczonej ilości segregatorów. Mało tego: dostajemy klarowną informację o tym, kto i kiedy odebrał każdą wysłaną przez nas za pośrednictwem Flow 4 You fakturę, mamy więc całkowitą pewność, że faktura dotarła do naszego kontrahenta, a co za tym idzie w niedługim czasie możemy spodziewać się od niego płatności za nasze usługi lub towary.

Sprawdź również:  Plan Junckera – dodatkowy impuls dla energii odnawialnej?

Dzięki takim narzędziom oszczędność czasu jest niesamowicie wielka, dlatego nie warto trzymać się przyzwyczajeń, które kradną nam czas. Księgowość po latach stagnacji wkroczyła w XXI wieku w erę cyfrową i chwała jej za to, bo dzięki temu mamy czas na realizację innych zadań mogących nam przynieść konkretne, wymierne zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.