Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie Inwestycje w przyszłość Oszczędzanie strategie inwestowania

Złoto opiera się zmianom sytuacji politycznej

Złoto to kruszec, w który praktycznie zawsze dobrze jest inwestować. Jego cena zmienia się wprawdzie w zależności od czynników gospodarczych i politycznych, jednak zawsze cieszyło się i będzie się cieszyć sporym zainteresowaniem wielu inwestorów. W ostatnim czasie obawiali się oni znacznego wzrostu cen tego kruszcu z uwagi na bardzo napiętą sytuację polityczną między Ukrainą a Rosją, a jednak ceny nie wzrosły i nie zanosi się, by w najbliższym czasie coś miało się w tej kwestii zmieniać.

Inwestycja w złoto jest zawsze opłacalna (źródło grafiki: Pinterest)
Inwestycja w złoto jest zawsze opłacalna (źródło grafiki: Pinterest)

Najbardziej dynamiczna fala tegorocznej zwyżki zakończyła się w połowie marca, jednak nadal kurs utrzymuje się na poziomie 1300 dolarów za uncję i mimo bardzo niepokojących sygnałów z Ukrainy nic nie wskazuje na to, by cena ta miała wzrosnąć w najbliższym czasie. Jest to o tyle ciekawe, że sytuacja polityczna uległa znacznemu pogorszeniu nie tylko u naszych sąsiadów na wschodzie, ale również w Iraku czy między Izraelem i Palestyną. W tym kontekście można byłoby się spodziewać, że w związku z zaostrzeniem sytuacji militarnej w kilku regionach świata cena złota pójdzie w górę, tymczasem jednak żadne wzrosty cen nie zostały odnotowane. Za prawdopodobną przyczynę podaje się stabilną wartość dolara.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że amerykańska waluta jest najsilniejszą spośród głównych walut światowych i że zawirowania w jej cenie mogą powodować dalsze kryzysy na rynkach. Obecnie jednak jest na tyle silna, że nie zanosi się na jakikolwiek kryzys, jeśli jednak dysponujemy nadprogramową gotówką, z którą nie do końca wiemy co zrobić, to zakup złota może być jednym z lepszych pomysłów na ulokowanie naszych pieniędzy. Nawet, jeśli nie zdecydujemy się na spieniężenie naszego kruszcu, kiedy jego cena będzie szczególnie wysoka, to zawsze możemy podarować go naszym bliskim.

Na pewno każdy z nas posiada złotą biżuterię, którą otrzymał od rodziców, dziadków czy innych krewnych: nie bez powodu przy okazji ważnych wydarzeń w naszym życiu otrzymujemy złotą biżuterię czy kamienie szlachetne. Wzorem naszych przodków gromadzimy drogocenne przedmioty jako zabezpieczenie na wypadek nastania gorszych czasów. Złoto możemy potraktować jako zwykłą inwestycję bądź sposób na nietypowy prezent. Sztabka złota prezentuje się równie dobrze zarówno w naszej szafce czy sejfie, jak i w ozdobnym pudełku, wręczanym z okazji ślubu czy ważnej rocznicy.

Sprawdź również:  Rząd planuje zmiany w OFE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.