Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biznes doradztwo finansowe Inwestowanie Pieniądze wiadomości finansowe

Leasing samochodów – na co zwracać uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że przedsiębiorca mający swój biznes musi dbać o swój wizerunek, jeśli chce uzyskać ciekawe kontakty i możliwość rozwoju. Jednym z elementów niezbędnych do tworzenia takiego wizerunku jest samochód. Jeśli natomiast firma jest większa, właściciel zechce zadbać o kilka samochodów służbowych. Ponieważ zakup nowych pojazdów opiewa na horrendalne sumy, wielu decyduje się na leasing samochodów. Czym on jest i jakie ma zalety?

Leasing samochodu to nic innego, jak nabycie praw do korzystania z samochodu na określony czas od jego właściciela, czyli leasingodawcy, oczywiście za odpowiednią opłatą uiszczaną w ratach. Najważniejszymi korzyściami wynikającymi z leasingu są przede wszystkim niewielkie nakłady kapitału, możliwość rozliczenia podatku VAT oraz tak zwana tarcza podatkowa, czyli optymalizacja obciążeń podatkowych. Skupmy się jednak na korzyściach wynikających ze wspomnianego na wstępie kreowania własnego wizerunku.

Przedsiębiorca, który bierze w leasing samochód, może zdecydować się na przykład na różne modele, na przykład przeciętne BMW X1 czy też luksusową Hondę Accord lub Volvo, na przykład nowy S80. Ciężko sobie wyobrazić, że młody biznesmen wykłada wszystkie swoje oszczędności na zakup takich aut. Zupełnie inaczej wygląda jednak ich leasing. Ponieważ wymienione powyżej modele tracą najmniej na swojej wartości przez pierwsze trzy lata użytkowania, ich wydzierżawienie w formie leasingu jest najbardziej korzystne dla obu stron. Takie luksusowe modele bardzo rzadko zostają sprzedane na rynku pierwotnym, raczej trafiają wyłącznie w wąskie grono bardzo bogatych odbiorców, a dzięki leasingowi mogą trafić do użytku od razu, natomiast po okresie leasingowym zostać sprzedane nawet za 60% swojej wartości. Mając na stanie nowe S80 lub inny drogi pojazd, wzrasta prestiż firmy, a co za tym idzie, jej możliwości rozwijania się i podnoszenia zysków. Jednocześnie jego zakup i utrzymanie leży w granicach rozsądku.

Sprawdź również:  House sitting – pomysł na mały biznes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.