Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

fundusz inwestycyjny notowania
doradztwo finansowe Inwestowanie Pieniądze

Fundusz inwestycyjny – co warto o nim wiedzieć?

Inwestowanie pieniędzy to dobry sposób na powiększenie swojego majątku, pod warunkiem, że inwestycja będzie trafiona. Aby tak było, nasz wybór musi być sprawdzony i dobrze przemyślany. Coraz popularniejszą formą inwestycji wśród biznesmenów i inwestorów są fundusze inwestycyjne. Czym są? Jak działają? Jakie przynoszą korzyści?

Fundusz inwestycyjny, a Twój kapitał

Na przykładzie Aegon Invest One, omówmy sobie, na czym polega fundusz inwestycyjny. Otóż do naszej dyspozycji jest oddanych 45 funduszy polskich ze zróżnicowaną skalą ryzyka inwestycyjnego oraz 75 funduszy zagranicznych nominowanych w USD, GPB i EUR. Ponieważ fundusz inwestycyjny łączy się także z ubezpieczeniem na życie, możemy połączyć ze sobą dwie ważne sprawy – inwestowanie i zabezpieczenie swojej przyszłości (sprawdź). Do udostępnionych środków zaliczamy: stuprocentowa ochrona wpłaconego przez nas kapitału na wypadek śmierci przed 65. rokiem życia, brak podatku od darowizn i spadków, które byłyby wypłacone z tytułu śmierci, a także brak podatku od zysków kapitałowych w wypadku transferu środków między funduszami Aegon’u.

fundusz inwestycyjny
Każdy inwestor chcący ulokować swoje pieniądze w fundusz inwestycyjny, powinien sprawdzić jego notowania i obliczyć ryzyko tej inwestycji.

Do kogo skierowany jest produkt Aegon Invest One? Przede wszystkim do aktywnych inwestorów, których celem jest lokowanie swojego kapitału w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, dla tych, którzy akceptują ryzyko związane z takim inwestowaniem, myślą o kilkuletnich inwestycjach, chcą inwestować w dobrze dobrane fundusze krajowe oraz zagraniczne, a także poszukują instrumentów finansowych, które ułatwią inwestowanie.

Fundusze inwestycyjne i notowania

Oczywiście każdy rozsądny inwestor zechce sprawdzać notowania na rynku wybranych przez siebie funduszy inwestycyjnych. To pozwoli mu być na bieżąco z ich wartością, a co za tym idzie, ułatwi mądre lokowanie pieniędzy.

Sprawdź również:  Dywidendy z funduszu – czy to realna możliwość?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.