Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie strategie inwestowania

Zainwestuj w Ferrari

Inwestycje alternatywne stają się coraz bardziej popularne wśród polskich inwestorów. Jesteśmy skłonni zapłacić spore sumy pieniędzy nie tylko za znane dzieła sztuki, ale też dobre trunki czy komiksy stworzone przez znanych polskich mistrzów rysunku. Rodzajów inwestycji alternatywnych jest naprawdę bardzo wiele, a kolejnym wartym wspomnienia przykładem jest auto. Nie chodzi jednak o pierwsze z brzegu auto, tylko o prawdziwą legendę – o Ferrari, a dokładnie pewien konkretny model z lat pięćdziesiątych.

czerwone Ferrari California Spyder
Ferrari California Spyder w całej okazałości (źródło grafiki: Pinterest)

Ferrari 250 GT California Spyder, bo o nim mowa, to kalifornijskie auto-marzenie, którego ceny biją obecnie kolejne rekordy na aukcjach. Auto zostało skonstruowane pod koniec lat pięćdziesiątych, kiedy po namowach importerów aut z Maranello na Stany Zjednoczone, twórca Ferrari – Enzo – włożył wyścigowy silnik w auto typu kabrio. Miało to miejsce w 1958 roku. Obecnie ten model jest jednym z najbardziej wartościowych samochodów na świecie. Już w 2008 roku osiągnął na aukcji cenę 10 milionów dolarów, w 2014 cena wzrosła już do 16 milionów. Na takie inwestycje stać niestety tylko nielicznych inwestorów.

Pewnym pocieszeniem dla zapaleńców poszukujących modeli Ferrari bez dachu jest opcja zakupu modeli dużo tańszych, stworzonych w podobnym okresie czasu – 250 PF Cabriolet oraz Ferrari 275 GTS. Ich ceny wahają się w okolicach „zaledwie” miliona dolarów. Zakup nowego modelu Ferrari jest dla wielu nie lada wyzwaniem, nie są to bowiem auta dla zwykłych obywateli. Samochody sportowe tej klasy są często produkowane w ograniczonych, bardzo limitowanych seriach, a ich odbiorcami mogą być jedynie klienci z określonej listy. Podobnie jest z damskimi torebkami czy innymi cennymi przedmiotami tworzonymi jedynie dla najbardziej zamożnej części społeczeństwa.

Na szczęście w obrębie inwestycji alternatywnych jest miejsce dla każdego, również tego mniej zamożnego inwestora. W Polsce funkcjonuje wiele grup pasjonatów, którzy skupują za niewielkie pieniądze stare, zniszczone auta, by poddać je samodzielnej renowacji. W Anglii realizowany jest specjalny program telewizyjny poświęcony takim zakupom i późniejszym zabiegom, jakim poddawane są auta. Dzięki pasji i wytrwałości można doprowadzić nawet mocno zniszczone auto do pięknego stanu i sprzedać je z bardzo dużym zyskiem. Jeśli więc motoryzacja jest naszą pasją, a do tego posiadamy wyjątkowy dar wynajdywania aut z potencjałem, spróbujmy przekuć tę cechę i umiejętność w zyski: dobry inwestor nie musi mieć wielkich funduszy, by je umiejętnie pomnażać.

Sprawdź również:  Inwestowanie w kapitał ludzki - opłacalne czy nie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.