Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie

Czy inwestowania można nauczyć się przez internet?

W skrócie odpowiedź brzmi: tak, a można jej udzielić z przekonaniem, ponieważ wiele osób tak robi. Czy zawodowi inwestorzy mają jakąś immanentną przewagę nad „samoukami”? Zapewne tutaj również odpowiedź jest twierdząca, ale nie znaczy to, że początkujący nie może skorzystać z wielu stron, by rozwinąć swoją wiedzę o inwestycjach – a także, oczywiście, by ich dokonywać, jako że giełda czy forex są w coraz większym stopniu interaktywne online, a nawet poprzez wygodne aplikacje na komórce – choć warto pamiętać, że możliwości są tutaj o wiele większe, jeśli działamy w języku angielskim i operujemy dolarem. Podobną rzecz można zresztą powiedzieć o stronach do nauki inwestowania – znajomość angielskiego bez dwóch zdań może pomóc zdobyć znacznie szerszy zakres dostępnych bezpłatnie źródeł wiedzy.

Inwestowanie jest bardziej przystępne niż kiedykolwiek. Źródło: Pixabay.com.
Inwestowanie jest bardziej przystępne niż kiedykolwiek. Źródło: Pixabay.com.

Jednym z powodów, dla których uczyć się inwestować nie musi być trudno, jest fakt, że firmy finansowe często starają się zainteresować tym tematem jak największą ilość ludzi. Ostatecznie, one zazwyczaj na tym zarabiają i tak. W przypadku rynku walutowego chociażby na spreadzie, czyli różnicy pomiędzy kursem sprzedaży a kupna. Nie można spodziewać się, że internet da nam okazję do inwestowania kompletnie za darmo, jednak ceny mogą być niskie. Przykładem niech będzie popularna strona Optionshouse, gdzie handlować można nie tylko tytułowymi opcjami, ale też akcjami, walutami na Foreksie, na funduszach ETF i innymi mniej i bardziej znanymi w Polsce narzędziami. Handel opcjami za pomocą tej strony kosztuje 5 dolarów, co jest jedną z najniższych stawek, jakie można znaleźć – i jednym z powodów, dla których wiele osób z tej strony korzysta. Za pomocą tego typu stron można nauczyć się wiele o profesjonalnym inwestowaniu – ale też trzeba być na to gotowym, bo nawet przy takiej wyjątkowo taniej metodzie wymagane jest założenie konta z minimum 5000 dolarów wkładu. Oczywiście, jeśli chcemy na inwestowaniu zarobić, to realnie rzecz biorąc – tego typu kwoty to minimum, by zyski były faktycznie odczuwalne.

Sprawdź również:  Czy dolar będzie dobrą inwestycją?

Dobre strony o inwestowaniu – wymienić tu można także Wealthfront, TradeKing czy IG.com – dają okazję przećwiczyć różne inwestycje „na sucho”, a więc na wirtualnych pieniądzach sprawdzić, jak działają dane mechanizmy. Oprócz czytania o tym, co się dzieje na rynku, na co patrzeć i czym się kierować – również i właśnie takie próbowanie jest metodą nauki także w profesjonalnych firmach szkolących inwestorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.