Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Banki Bez kategorii

Bez tabletu ani rusz

Tablet. Magiczne urządzenie, które jeszcze kilka lat temu było niekoniecznie chcianym i pożądanym gadżetem, a bez którego obecnie tak trudno jest nam się obyć. Teraz praktycznie każda firma produkująca sprzęt elektroniczny musi mieć w swojej ofercie tablety różniące się od konkurencji grubością, przekątną ekranu, funkcjami i możliwościami, najlepiej znacznie i na plus.

tablet trzymany w ręku
W dzisiejszych czasach tablety stają się coraz popularniejszymi narzędziami wspomagającymi prowadzenie biznesu (źródło grafiki: Pinterest)

Wprawdzie niektóre smartfony mają obecnie tak duże ekrany, że mylimy je z tabletami, to próba połączenia dwóch funkcjonalności w jednym urządzeniu (chodzi o fablety, czyli tablety z funkcją wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych) za specjalnie się nie przyjęła. Nadal obowiązuje względnie sztywny podział funkcji i smartfony nosimy cały czas przy sobie, a tabletów używamy w domu – do czytania prasy elektronicznej, oglądania filmów czy nawet podczas gotowania jako elektronicznych książek kucharskich. Są gadżetem, którego nie zabraknie w podróży, zwłaszcza z małymi dziećmi.

Tablet to też absolutne must have w biznesie. Wiele firm daje swoim pracownikom oprócz telefonu służbowego właśnie tablet. Posługują się nimi szczególnie często przedstawiciele handlowi i to niezależnie od branży. Składanie zamówień czy przedstawianie oferty odbywa się bowiem zazwyczaj za pośrednictwem tych niezwykłych urządzeń.

Przedstawiciel, który wozi i nosi ze sobą sfatygowany katalog nie wygląda profesjonalnie, a dobry wizerunek to przecież podstawa w biznesie. Nawet jeśli czekamy na rozmowę z klientem i używamy tabletu do przeglądania Facebooka czy innych portali (czego klient oczywiście nie widzi), to i tak prezentujemy się lepiej, niż gdybyśmy wertowali jakiś poczytny brukowiec.

Połączenie z Internetem i dobre etui to jedyne niezbędne dodatki, o których powinniśmy koniecznie pamiętać jako posiadacze tabletu. Standardowe cechy porządnego tabletu to niska waga, dobra kamera do filmów i zdjęć i dobra bateria, która jest w stanie wytrzymać kilka godzin odtwarzania plików wideo bez ładowania. Takie funkcje mają na przykład tablety oferowane obecnie w karnawałowej promocji Orange. Jeśli więc nie mamy na własność tabletu, który sprosta naszym wymaganiom – warto skorzystać z promocji tego operatora.

Sprawdź również:  Legitymacja studencka z funkcją karty debetowej

Tablety bywają też dość częstymi nagrodami w konkursach oferowanych przez rozmaite banki, ponadto instytucje te chętnie obdarowują nimi również swoich lojalnych czy po prostu nowych klientów. Kiedyś nowi klienci mogli dostać kubek czy parasol, w dzisiejszych czasach mogą liczyć na dużo milsze i zdecydowanie bardziej funkcjonalne prezenty. Nierzadko trafiają się chociażby oferty założenia lokat bankowych połączone z bonusem w postaci tabletu.

Jeśli więc już uda nam się zdobyć taki gadżet, śmiało możemy wykorzystywać go do wykonywania operacji na swoim koncie bankowym. Szybkie przelewy czy po prostu sprawdzenie operacji na koncie – do tego nie są nam już potrzebne komputery stacjonarne. Nie ulega wątpliwości, że znakomita większość posiadaczy tabletów nie byłaby w stanie sobie przypomnieć, kiedy ostatnio logowało się do internetowej, nie-mobilnej wersji bankowości.

Aplikacje tworzone na smartfony i tablety są tak wygodne w użyciu, że korzystamy z nich o wiele chętniej, niż z klasycznych wersji. Tablet stał się dla wielu z nas urządzeniem tak bardzo ważnym i wprost niezbędnym, jak smartfon. Nic w tym dziwnego – tablet daje nam niezliczoną ilość opcji dzięki dowolności instalowania aplikacji. Możemy na nim rysować, czytać książki, grać czy oglądać filmy. Niezależnie od telefonu, na większym ekranie i z bardziej wytrzymałą baterią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.