Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

telefon komórkowy
Biznes Pieniądze wiadomości finansowe

Ile kosztują połączenia w krajach UE?

Wiele firm działających na polskim rynku stara się zyskać klientów i odbiorców również poza granicami kraju. Otwierane są więc zagraniczne filie, na które jest rynek zbytu, a co za tym idzie, powiększa się liczba osób, z którymi należałoby mieć stały kontakt, aby przypilnować biznesu. Kontakt sam w sobie jest bardzo łatwy – wystarczy posiadać telefon lub Internet. Ale co z połączeniami poza granice kraju? Jak kształtują się ceny połączeń w krajach Unii Europejskiej? I jaką taryfę wybrać, by nie zbankrutować na rozmowach z zagranicznymi kontrahentami?

Połączenia w UE, czyli roaming

Usługę, która pozwala nam kontaktować się z rozmówcami zza granicy, jak również gdy my przebywamy za granicą, nazywamy roamingiem. Od 1 lipca 2014 roku w życie weszły nowe stawki za te połączenia, warto więc się z nimi zapoznać. Stawki maksymalne wyglądają następująco:

połączenia wychodzące (min)
0,19 w Euro bez VAT
0,79 w PLN bez VAT
0,97 w PLN z VAT

połączenia przychodzące (min)
0,05 w Euro bez VAT
0,20 w PLN bez VAT
0,25 w PLN z VAT

SMS
0,06 w Euro bez VAT
0,25 w PLN bez VAT
0,31 w PLN z VAT

MMS
0,20 w Euro bez VAT
0,83 w PLN bez VAT
1,02 w PLN z VAT

transmisja danych (MB)
0,20 w Euro bez VAT
0,83 w PLN bez VAT
1,02 w PLN z VAT

Przeglądając różne oferty telefonii komórkowej, można znaleźć takie, które przy doładowaniach dają dodatkowe środki na rozmowy za granicą, dzięki czemu nie obciążają one bardzo naszego konta. Takie darmowe minuty lub darmowe rozmowy do konkretnej osoby sprawiają, że częste telefony za granicę nie stanowią już dla nas problemu. Dla przedsiębiorców ma to ogromne znaczenie, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie oferty możliwie najoszczędniejszej i jednocześnie wygodnej. Nie zapominajmy też o skutecznym, silnym połączeniu internetowym, które nie zawiedzie nas za granicą, ponieważ dopytywanie się „jak połączyć się z wifi” może nie być w naszym słowniku. Wówczas warto znaleźć solidne połączenie.

Sprawdź również:  Mieszkanie zamiast lokaty – dlaczego to się opłaca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.