Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Informacje biznesowo - ekonomiczne

Fiat Auto Poland liderem rankingu przedsiębiorstw

Według raportu opracowanego przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk pod tytułem: „Raport o Największych Inwestorach w Badania i Rozwój w Polsce w 2012 roku” najwięcej na rozwój i badania w Polsce zainwestował Fiat Auto Poland.

Logo Fiat

Trzy największe firmy wspierające badania i rozwój w Polsce zainwestowały w sumie około 540 milionów złotych. Z całości kwoty, najwięcej na ten cel przeznaczył Fiat Auto Poland, bo aż 293 milionów złotych (54% całości).

1.    Fiat Auto Poland    –    291 890 000 zł

2.    Grupa BUMAR       –   133 818 000 zł

3.    ASSECO Poland    –   114 041 000 zł.

Raport obejmuje 795 przedsiębiorstw, a jego celem jest promowanie inwestycji w naukę w Polsce. Fiat Auto Poland pozostaje liderem tego prestiżowego rankingu w ciągu ostatnich czterech lat. Pokazuje to, że firma, posiadająca w Polsce swój największy zakład produkcyjny w całej Europe, stawia na rozwój i badania.

Na stronie biura prasowego Fiat Auto Poland możemy przeczytać iż: „Inwestycje w badania i rozwój stanowią w Fiat Auto Poland bardzo ważny czynnik wzrostu konkurencyjności i jakości produkowanych w tyskiej fabryce Fiata samochodów, obniżeniu kosztów produkcji i świadczonych usług w obszarze handlu„. W praktyce oznacza to, że w ostatnich latach w fabryce Fiata uruchomiona została produkcja czterech nowych modeli samochodów: Fiat 500; Abarth 500; Ford KA i Lancia Ypsilon. Tyska fabryka nie dość, że jest największą w grupie Fiat w Europie, to posiada również prestiżowy certyfikat SILVER LEVEL i tytuł „World Class Manufacturing”. W świecie motoryzacji oznacza to, że nasza fabryka posiada i stosuje najlepsze na świecie metody zarządzania systemem produkcyjnym.

Fiat Auto Poland współpracuje między innymi z: Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską i Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

 

Sprawdź również:  Elektrownie wiatrowe w Polsce – trend mocnego wzrostu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.