Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie

Kiedy przychodzi czas na spłatę pożyczek…

W przypadku inwestycji potrzebujemy zazwyczaj gotówki bardzo szybko i na krótki okres czasu – oczywiście zakładając, że inwestycja będzie udana i uda nam się na niej odpowiednio zarobić. Dlatego warto jest mieć zaufanego doradcę w banku, który szybko będzie w stanie pomóc nam w przyznaniu takiego kredytu. Jeśli jednak dopiero zaczynamy swoją przygodę z inwestycjami, wtedy uzyskanie kapitału w ekspresowym tempie może być naprawdę problemem. W takiej sytuacji na pomoc mogą przyjść nam inne instytucje finansowe.

zwitek banknotów dolarowych
Szybkie uzyskanie pożyczki w banku nie zawsze jest możliwe (źródło grafiki: Pinterest)

Najlepszym przykładem na rynku jest Vivus, który oferuje bardzo korzystne pożyczki na krótkie terminy. Decyzję kredytową dostajemy w kilka minut, złożenie wniosku jest ekstremalnie proste, a przelew gotówki… no cóż, ten może nastąpić nawet w 15 minut! Obawiam się, że żaden z banków nie może poszczycić się tak szybkim działaniem. Mało tego, zaciągając pierwszą pożyczkę w Vivusie możemy zapomnieć o kosztach: zero prowizji i odsetek, co oznacza ni mniej, ni więcej, że oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczamy.

Musimy jednak pamiętać, że chwilówki to nie są pożyczki na wielkie kwoty. I tak, w przypadku Vivusa, możemy pożyczyć za pierwszym razem maksymalnie 1400 zł, jednak dla wielu młodych inwestorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją długą i krętą drogę z wybojami, którą są inwestycje, nawet tak niewielka kwota jest bardzo ważna. Nierzadko umożliwia rozpoczęcie poważniejszych działań i może być naszą trampoliną do większych inwestycji.

Warto też wiedzieć, jak wygląda spłata pożyczki zaciągniętej w Vivusie, gdy już dostaniemy upragnione zyski z naszych pierwszych inwestycji. Spłaty dokonujemy wysyłając przelew na konto bankowe, którego numer znajdziemy na stronie Vivusa, podobnie jak dane do przelewu. Jeśli naszą pożyczkę zaciągnęliśmy na 30 dni, ale dużo wcześniej udało nam się odzyskać kapitał razem z zyskami, wtedy możemy zastanowić się nad wcześniejszą spłatą.

Sprawdź również:  Ile kosztuje przygotowanie świąt Bożego Narodzenia?

Może to być o tyle istotne, że jeśli zapomnimy jednak o spłacie zobowiązania w terminie, możemy narazić się na niepotrzebne koszty. Oczywiście Vivus umożliwia przedłużanie terminu spłaty, musimy wszakże pamiętać o złożeniu stosownego wniosku w określonym terminie, a po co nam on, skoro już po kilku dniach od zaciągnięcia pożyczki jesteśmy w stanie ją spłacić? Innymi słowy – pamiętajmy o spłacie i jeśli to możliwe, dokonujmy jej przed ustalonym ostatecznym terminem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.