Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

kalkulator emerytalny
doradztwo finansowe Inwestowanie Pieniądze wiadomości finansowe

Zadbaj o swoją przyszłość z funduszem emerytalnym

Młodość ma to do siebie, iż nie wybiega myślami daleko w przyszłość. A czasami warto to zrobić. Dlaczego? Otóż może się okazać, że im szybciej pomyślimy o swojej przyszłości, tym lepiej o niej zadbamy. Tak może wyglądać kwestia funduszu emerytalnego, którego wybór wpłynie na wysokość naszej emerytury, a co za tym idzie – poczucie bezpieczeństwa. Co więc wziąć pod uwagę?

Dlaczego wybór funduszu emerytalnego jest tak ważny?

Wybór funduszu emerytalnego będzie miał trwały wpływ na naszą przyszłość (sprawdź). W końcu od tego, jak dużo uda nam się zaoszczędzić zależy to, ile będzie wynosić nasza emerytura. Już po rozpoczęciu pierwszej pracy mamy zaledwie cztery miesiące na wybranie, czy nasze składki emerytalne trafią do ZUS-u, czy do OFE. Wiele osób decyduje się na Otwarty Fundusz Emerytalny (OFE), gdyż ma on wiele zalet. Faktem jest, iż na emeryturze dostępne środki finansowe będą dużo niższe niż obecne dochody. Dlatego warto się na tę sytuację przygotować dużo wcześniej. Warto na przykład wybrać dodatkową polisę ubezpieczeniową, co zwiększy nasze oszczędności emerytalne i zapewni nam bezpieczną, dostatnią przyszłość.

kalkulator emerytalny
Jeśli już dziś pomyślimy o swojej emeryturze, nie będziemy musieli się martwić o swoją przyszłość, gdy już nie będziemy zdolni do pracy.

W czym pomaga kalkulator emerytury?

Wszelkie decyzje związane z emeryturą i jej potencjalną wysokością byłyby nic niewarte, gdybyśmy nie wiedzieli, ile wyniesie potencjalnie nasza emerytura. Ale jak to sprawdzić? Pomóc może kalkulator emerytury. Takie urządzenie dostępne jest bezpłatnie w sieci i w bardzo łatwy sposób się z niego korzysta. Wystarczy wprowadzić kilka danych, a kalkulator sam obliczy wysokość naszej emerytury. Dzięki temu wiemy, czy warto inwestować jeszcze w dodatkową polisę. A im wcześniej o tym pomyślimy i przeanalizujemy, tym lepszą decyzję podejmiemy!

Sprawdź również:  Angela Merkel opowiedziała się przeciw zaniżaniu kursu Euro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.