Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biznes legendy biznesu

Steve Jobs – legenda biznesu z Doliny Krzemowej

Steve Jobs (1955-2011) to charyzmatyczny biznesmen, który założył w 1976 roku Apple Inc – najdroższą na świecie firmę  z branży informatycznej. Jobsa będą pamiętać przyszłe pokolenia – nie tylko ze względu na świetny sprzęt z charakterystycznym logiem jabłuszka, ale również za niesamowitą osobowość, o której piszą liczne książki  i prezentują filmy. Co takiego miał w sobie ten komputerowy wizjoner, że przeszedł do historii jako najsławniejszy biznesmen ostatnich lat?

Droga od sławy Apple

Steve Jobs wraz ze Steve’em Wozniakiem założyli Apple. Pierwszy komputer sprzedawał się w spektakularnym tempie, szybko odniósł sukces na rynku komputerów służących do pracy w domu. W 1985 roku Steve Jobs zmuszony został odejść z Apple, został dyrektorem generalnym firmy Pixar, która produkowała filmy pełnometrażowe, m.in. „Toy Story”. W 1996 roku Apple wykupiła firma NeXT, sprowadzając do siebie Jobsa,  został on prezes jabłuszka i szybko postawił firmę na nogi. Wprowadził na rynek iMaca, a potem iPody i założył internetowy sklep muzyczny iTunes Store. iPody sprzedawały się w kilkaset milionów egzemplarzy. Jego majątek w chwili jego śmierci opiewał na 8,3 mld dolarów. W 2011 roku Jobs zmarł z powodu nieleczonego nowotworu trzustki i zatrzymania oddechu. Jobs został w pamięci wielu Amerykanów i ludzi z całego świata. W Budapeszcie postawiono nawet pomnik upamiętniający tego biznesmena.

steve jobs
źródło: https://pixabay.com

Wizjonerski biznesman

Steve Jobs wyprowadził Apple z kryzysu, znajdując się na szczycie firm z branży IT wśród takich, jak Google, Microsoft, Nokia i Samsung.  Poza milionami kapitału firmy kryje się jeszcze bardzo pewna siebie postać indywidualisty biznesmena, który świetnie potrafił pokazywać na prezentacjach nawet najbardziej błahe funkcje w swoich produktach. Wielokrotnie podkreślał, że nie potrzebuje badań i analityków, bo doskonale wie, jak podążać za trendami i jak będzie wyglądało Apple za kilka lat. Niektórzy odbierali go jako aroganckiego i potwornie pewnego siebie człowieka, który działa pod publikę, irytował u blasków fleszy. Z pewnością nie można mu nie przypisać wyjątkowych umiejętności przemawiania, bo to, co mówi było esencją jego podejścia do życia. Na scenie pojawiał się w słynnym polo wsadzonym w dżinsy i taki wizerunek Jobsa zostanie w pamięci na zawsze.

Sprawdź również:  Pomysł na biznes w internecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.