Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie strategie inwestowania

Kryptowaluta – idealna inwestycja

Od niedawna na polskim rynku dostępna jest giełda cyfrowych walut. Platforma bitsar, bo o niej mowa, umożliwia zakup lub sprzedaż najbardziej popularnych kryptowalut – bitcoinów i litecoinów. O bitcoinie wspominałem już w poprzednich artykułach: jest to obecnie najbardziej popularna na świecie kryptowaluta, którą można zdobyć dzięki, najogólniej rzecz biorąc, mocy obliczeniowej swojego komputera i naszej działalności w sieci. Ilość tej waluty jest ograniczona i mimo wszystko nadal nie jest znana dla szerszego grona użytkowników Internetu, jednak nawet w Polsce istnieją już specjalne bankomaty, w których można wypłacać gotówkę mając bitcoiny. Ponadto istnieją też kawiarnie, gdzie można dokonywać płatności za ich pomocą.

Inwestycja w kryptowaluty to bardzo dobry interes (źródło grafiki: Pinterest)
Inwestycja w kryptowaluty to bardzo dobry interes (źródło grafiki: Pinterest)

Bitstar stawia sobie za cel promowanie i rozwój technologii bitcoin w Polsce. Kto wie, może za kilka lat waluta ta zyska takie przywileje, jakie posiada już u naszych zachodnich sąsiadów, czyli oficjalne uznanie jej za walutę przez Ministerstwo Finansów. Bitstar obsługuje nie tylko bitcoiny i litecoiny, ale również polski złoty i euro. Użytkownik serwisu może składać zlecenia zakupu i sprzedaży kryptowalut po najlepszych dostępnych kursach ustalanych w porozumieniu z innymi użytkownikami, na zasadach giełdowych.

Wpłaty i wypłaty środków dokonywane są za pośrednictwem standardowych przelewów bankowych, ponadto możliwość zasilenia konta istnieje również poprzez przelewy natychmiastowe dotpay. Co ciekawe, możemy liczyć na coraz mniejszą prowizję za transakcję, bowiem jej wysokość uzależniona jest od ilości operacji wykonanych przez nas w danym miesiącu i maleje wraz z ich wysokością. Korzystając z bitstar nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo transakcji i naszych środków, ponieważ platforma ta zabezpieczona jest m.in. dwustopniową autoryzacją podczas logowania, wykorzystuje również aplikację Google Authenticator, generującą jednorazowe kody do logowania.

Bitstar zachęca nas do skorzystania ze swoich usług przekonując o wyjątkowo wygodnym i intuicyjnym interfejsie oraz dużym bezpieczeństwie dokonywania operacji. Zapewne powstanie tej platformy ma duży związek z licznie tworzonymi w ostatnim czasie kantorami online – reklamowały je nie tylko banki (na przykład Alior), ale też inne instytucje finansowe. Transakcje wymiany walut w XXI wieku coraz częściej przenoszą się do Internetu, co jest zjawiskiem zupełnie naturalnym w kontekście postępu technologicznego i cyfryzacji wielu dziedzin życia i tak naprawdę zastanawiające jest raczej to, dlaczego ten moment nadszedł tak późno…

Sprawdź również:  Bank uczy, jak inwestować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.