Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Oszczędzanie

Oszczędzaj z głową!

Wiele miejsca na tym blogu poświęcam kwestiom oszczędności i oszczędzania oraz inwestowania zgodnie z aktualnie panującymi trendami. Pamiętajmy więc, że zawsze jest dobry czas na oszczędzanie z głową – co to oznacza w tym przypadku? Przede wszystkim efektywność. W obecnych czasach powiedzenie „czas to pieniądz” jest niezwykle aktualne. Każdą chwilę staramy się wykorzystać w jak najbardziej efektywny sposób. Dla inwestorów czy przedsiębiorców tego rodzaju podejście to konieczność, w innym razie stracą wiele szans na zwiększenie swoich dochodów czy nawet utrzymanie ich na poziomie wystarczającym do funkcjonowania firmy/przedsiębiorstwa.

Usprawnienie księgowości zwykle przynosi wymierne zyski (źródło grafiki: Pinterest)
Usprawnienie księgowości zwykle przynosi wymierne zyski (źródło grafiki: Pinterest)

Niestety, w każdym systemie znajdują się słabe ogniwa, które sprawiają, że cały system traci. Moim zdaniem w przypadku niemal każdej firmy takim słabym elementem są finanse, a dokładnie księgowość. Tony papierów, segregatory, które już nie mieszczą się na półkach i minuty (a raczej godziny) poświęcane na odnalezienie potrzebnych nam w danej chwili dokumentów. Jest to niewątpliwie ogromna i całkowicie zbędna strata czasu, wystarczy bowiem pójść z duchem czasu i papier zamienić na Internet.

Wyobraźmy sobie system fakturowania, dzięki któremu w ekstremalnie łatwy sposób zaimportujemy lub wystawimy i prześlemy do naszych kontrahentów fakturę w wersji elektronicznej. Następnie otrzymamy powiadomienie o jej dostarczeniu i akceptacji. Wyobraźmy sobie następnie, że naszą fakturę zarchiwizujemy na tej samej platformie, która posiada klucze zabezpieczeń tego samego poziomu, co banki. Jeśli pojawia się taka potrzeba, to dostęp do platformy dajemy naszej księgowej, która będzie w stanie szybko i sprawnie odnaleźć potrzebne jej dokumenty bez spędzania mnóstwa czasu na wertowaniu niezliczonych ilości papierów. Oszczędność czasu i kosztów jest ewidentna…

Mrzonka? Marzenie? Otóż nie – przyszłością przedsiębiorców i księgowych jest system fakturowania „Flow for you”: innowacyjna platforma dostępna online, która służy do zarządzania fakturami VAT. Szkoda tracić czas i miejsce na archiwizowanie stert papierów i poszukiwanie zaginionych pojedynczych kartek, szkoda czasu na archaiczne metody księgowe. Czas najwyższy wykorzystać nowoczesne i proste w obsłudze narzędzia, jakie daje nam współczesna rzeczywistość wirtualna. Krótko mówiąc, czas na oszczędzanie z głową dzięki platformie „Flow for you” !

Sprawdź również:  Czy na długoterminowych lokatach mamy jeszcze szansę zarobić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.