Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

oszczędzanie prądu
Pieniądze

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Płacenie co miesięcznych rachunków bardzo uszczupla budżet wielu rodzin. Niestety, jej członkowie często nie zdają sobie sprawy, że ich wysokość w dużej mierze zależy od ich stylu życia. Okazuje się, że zmieniając kilka naprawdę drobnych nawyków z życia codziennego może znacznie wpłynąć na nasze co miesięczne wydatki. Przykładem może być oszczędne korzystanie z energii elektrycznej. Jak więc obniżyć rachunki za prąd? Jak nauczyć się żyć oszczędnie?

Obniżenie rachunków za prąd – to możliwe!

Oczywiście żyjemy w czasach, w których ciężko całkowicie wyeliminować ze swojego życia sprzęty działające na prąd. I właściwie nie na tym polega oszczędzanie, gdyż nie chodzi tu o utrudnienie sobie codziennego życia. Można jednak z tych urządzeń korzystać bardziej rozsądnie i świadomie. Na przykład wielu z nas posiada w domu telewizor i niestety wielu ma nawyk włączania go tuż po tym, jak wróci do domu. W efekcie nie mamy właściwie kontroli nad tym, czy ktoś go w ogóle ogląda czy też nie. Natomiast telewizor wciąż pobiera prąd, za który potem płacimy. Zmiana tego jednego nawyku może szybko zostać zauważona w wysokościach rachunków.

oszczędzanie prądu
Zamiast wyłączać telewizor tylko na pilota, lepiej wyłączyć go całkowicie. To pozwoli oszczędzić energię elektryczną.

Podobnie rzecz się ma z komputerem czy laptopem, a także z pozostawianiem tych sprzętów w stanie czuwania. Chociaż w teorii są one wyłączone, to jednak nadal pobierają jakieś nieznaczne ilości energii elektrycznej. I chociaż w miesiącu mogą to być niezauważalne ilości, to na przestrzeni lat może uzbierać się z tego niezła suma, którą w bardzo prostu sposób możemy zaoszczędzić – wystarczy całkowicie wyłączać sprzęty zasilane prądem, z których nie korzystamy dłużej niż 15 minut. Innymi sprzętami obecnymi w praktycznie każdym domu jest pralka oraz zmywarka do naczyń. Korzystanie z nich również może być oszczędne. Wystarczy korzystać z nich dopiero wtedy, gdy się całkiem zapełnią. Zamiast więc robić kilka prań w tygodniu, lepiej poczekać, aż uzbiera się więcej rzeczy i wykonać w sumie na przykład dwa prania. Dzięki temu pralka zużyje zdecydowanie mniej prądu, gdyż najwięcej zużywa właśnie podczas uruchamiania. Tak samo rzecz się ma ze zmywarką – najlepiej uruchamiać ją dopiero wtedy, gdy jest pełna, a pojedyncze naczynia, które akurat są nam potrzebne lepiej umyć ręcznie.

Sprawdź również:  Jak obniżyć koszty ogrzewania elektrycznego?
oszczędzanie prądu
Żyjąc ekologicznie i oszczędnie, możemy znacznie zmniejszyć swoje co miesięczne rachunki.

Żyć nowocześnie to żyć oszczędnie!

Oczywiście to tylko jedne z wielu innych ciekawych, a jednocześnie prostych pomysłów na oszczędzanie we własnym domu. Każdy nowoczesny człowiek chce właśnie tak żyć, zatem koniecznie powinniście przeczytać artykuł: http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/jak-oszczedzac-w-domu-najlepsze-sposoby-na-oszczedzanie/8zek4mb, który podaje inne, bardzo fajne i sprawdzone sposoby na oszczędzanie w domu i zmniejszenie swoich rachunków. Polecam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.