Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

ogrzewanie
doradztwo finansowe Pieniądze wiadomości finansowe

Jak obniżyć koszty ogrzewania elektrycznego?

Zbliża się zima, a dni są już teraz coraz chłodniejsze. Z tego powodu wielu z nas zaczyna myśleć nad ogrzewaniem swojego domu czy mieszkania, a także nad tym, jak maksymalnie obniżyć za nie koszty. Jednym z droższych rozwiązań jest ogrzewanie elektryczne. Jak więc można obniżyć za nie koszty?

Rodzaje ogrzewania elektrycznego

KONWEKTOR – to urządzenie, które może ogrzać nasze mieszkanie za stosunkowo niskie pieniądze, niemniej to rozwiązanie nie do końca jest bezpieczne. Na przykład przykrycie konwektora może wywołać pożar, trzeba więc go stale nadzorować podczas pracy, zwłaszcza gdy w domu są dzieci.

TERMOWENTYLATOR – to urządzenie bardzo podobne do konwektora, nieco zmodyfikowane. Umożliwia również chłodzenie latem, a także skierowanie strumienia powietrza na konkretny punkt. Poza tym niczym nie różni się od konwektora. Obie opcje są doraźnym rozwiązaniem w wypadku potrzeby dogrzania pomieszczenia.

ogrzewanie
Ogrzewanie elektryczne można mieć pod kontrolą, dzięki czemu łatwiej też kontrolować opłaty za prąd.

PROMIENNIK – jeszcze jedno urządzenie grzewcze elektryczne podobne do konwektora. Jego używanie można porównać do ogrzewania przy kominku, nie sprawdzi się więc jako główne źródło grzania w domu. Również może grozić pożarem i jest niebezpieczny dla dzieci.

GRZEJNIK OLEJOWY – działa na tej samej zasadzie jak klasyczny kaloryfer, z tym, że nie rozgrzewa się w nim woda, a olej mineralny. To najlepszy i najbezpieczniejszy sposób ogrzewania elektrycznego spośród wszystkich wymienionych. Można pozostawić go pracującego bez nadzoru, nie stwarza też zagrożenia pożarem. Nowoczesne grzejniki olejowe posiadają dodatkowo regulację i termostat, dzięki czemu sami możemy zadecydować jak bardzo grzejnik ma grzać.

Jak zaoszczędzić?

Wybierając ogrzewanie elektryczne, warto przede wszystkim wybrać tańszą taryfę za prąd elektryczny – z G11 na G12 i korzystać przede wszystkim nocą z ogrzewania, gdy prąd elektryczny jest tańszy. Poza tym, jeżeli posiadamy grzejniki elektryczne, na przykład w łazience czy kuchni, warto pilnować, by były włączone tylko krótki czas. Warto korzystać z grzejników olejnych, które są dość oszczędne, a dzięki nim można dogrzać pomieszczenie, w którym akurat przebywamy.

Sprawdź również:  Kredyt hipoteczny - warunki uzyskania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.