Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biuro rachunkowe pomaga prowadzić firmę.
Biznes doradztwo finansowe doradztwo księgowe

Czym jest biuro rachunkowe?

Rachunkowość i finanse firmy to jedna z najważniejszych działek, w którą należy zadbać. Wszelkie nieścisłości i niejasności w rozliczeniach czy transakcjach handlowych mogą nam, jako właścicielom firmy, niepotrzebnie ściągnąć na głowę Urząd Skarbowy. Jeżeli więc nie mamy możliwości zatrudnienia własnej księgowej, warto zwrócić się o pomoc do biura rachunkowego.

Zadania biur rachunkowych

Placówek tego typu pojawia się coraz więcej, szczególnie w sieci można znaleźć sporo tego typu ogłoszeń. I nie ma się co dziwić, w końcu finanse każdego przedsiębiorstwa muszą być oddane w dobre, rzetelne ręce. Pomoc profesjonalnych i wykwalifikowanych osób jest więc w tej kwestii nieoceniona.

Biuro rachunkowe pomaga w prowadzeniu firmy.
Biuro rachunkowe pomaga w prowadzeniu firmy.

Biura rachunkowe to placówki będące jednostkami prawnymi i działają w oparciu o ustawę o rachunkowości i przepisy księgowe. Ich głównym zadaniem jest prowadzenie w imieniu swoich Klientów dokumentacji rachunkowej firmy, do których zaliczamy księgę przychodów i rozchodów czy księgę z wynagrodzeniami dla pracowników. Biura rachunkowe zajmują się też tworzeniem rozliczeń podatkowych PIT i VAT. Oprócz podstawowej działalności wymienionej powyżej, biura rachunkowe mają możliwość poszerzyć swoją ofertę o dodatkowe czynności, takie jak pomoc w stworzeniu biznesplanu i otrzymaniu dotacji dla osób, które dopiero chcą stworzyć swój własny biznes. Każde biuro rachunkowe musi mieć licencję wydaną przez Ministra Finansów, by móc legalnie świadczyć swoje usługi.

Sprawdź również:  Jak zorganizować konferencję idealną?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.