Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Kredyty dla firmy.
Biznes Inwestowanie Pieniądze wiadomości finansowe

Rodzaje kredytów dla firm, cz. II

Kontynuujemy temat kredytów dla przedsiębiorców. Dziś omówimy kolejne dwa: kredyt w rachunku bieżącym i linia kredytowa.

Kredyt w rachunku bieżącym

Kredyty dla firm.To inaczej limit debetowy, którego wysokość oraz czas trwania jest określony w umowie przez bank. Otrzymanie tego kredytu jest możliwe, gdy nasza firma minimum trzy miesiące posiada rachunek w tymże banku. Aby wyliczyć limit kredytu, analizuje się wysokość obrotów na rachunku bieżącym, rodzaj proponowanych zabezpieczeń kredytu i poziom kredytowej zdolności.

Kredyt w rachunku bieżącym zwykle przydzielany jest na rok. Wszelkie wpływy na rachunek w tym czasie zmniejszają wysokość zadłużenia. Odsetki pobiera się co miesiąc z rachunku, a są one odliczane od faktycznej wysokości naszego zadłużenia. Oprocentowanie tego typu kredytu wynosi mniej więcej 5 – 10% w skali roku.

Linia kredytowa

Linia kredytowa jest podobna do kredytu w rachunku bieżącym, niemniej otwiera się ją w osobnych koncie bankowym. Dlatego też bieżące wpływy na rachunek firmy nie są automatycznie wykorzystywane na spłatę zadłużenia.

Oprocentowanie linii kredytowej, podobnie, wynosi 5 – 10% w skali roku.

Kredyt dla firm

Generalnie każda firma może ubiegać się o kredyt dla firm, niemniej trzeba pamiętać, że szanse na jego uzyskanie maleją, gdy firma działa na rynku mniej niż rok, zalega z opłatami ZUS i US oraz gdy nie ma żadnych zabezpieczeń.

Sprawdź również:  Sieć światłowodowa w Polsce – inwestycje w szybszy internet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.