Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

kalkulator
doradztwo finansowe Pieniądze

Kalkulator emerytalny – jak i po co z niego korzystać?

Emerytura to coś, o czym myśli każdy dorosły, pracujący człowiek, niezależnie od tego, w jakim jest wieku. Podejmując jakąś pracę, zależy nam na tym, by umowa obejmowała nie tylko składki zdrowotne, ale też emerytalne. Z nich bowiem później będziemy mogli się utrzymywać, gdy już stracimy zdolność do wykonywania pracy. Ale jak ustalić obecnie, jakiej wysokości emerytury możemy się spodziewać, gdy już przyjdzie pora na nią przejść? Pomóc w tym może kalkulator emerytalny!

Kalkulator emerytalny on-line

Kalkulator emerytalny pozwala nam obliczyć, ile mniej więcej będzie wynosić nasza emerytura co miesiąc, w oparciu o wysokość wpłacanej co miesięcznie składki i kapitału zgromadzonego po konkretnej liczbie lat. Wiele osób postanawia, oprócz państwowych składek emerytalnych wynikających ze stosunku pracy, wykupić sobie prywatne ubezpieczenie emerytalne, na które co miesiąc wpłacają dodatkową sumę mającą stanowić później kapitał emerytalny. Kwota ta jest ruchoma, a więc oznacza to, że co miesiąc wpłacamy tyle, na ile pozwalają nam możliwości finansowe.

kalkulator emerytalny
Kalkulator emerytalny umożliwia wyliczenie wysokości naszej emerytury w oparciu o wiek i wysokość składek.

Również tutaj można wyliczyć, ile wyniesie prywatna emerytura. Dlaczego warto zainwestować w prywatne ubezpieczenie? Jest ono bardzo praktyczne, jeśli zależy nam na zapewnieniu sobie bezpiecznej przyszłości, a w razie, gdybyśmy zmarli, naszym najbliższym. A kalkulator emerytalny pozwoli nam jeszcze przed jej otrzymaniem wyliczyć, ile emerytury nam przysługuje. W wypadku prywatnej emerytury, zanim wybierzemy konkretny pakiet, za pomocą kalkulatora emerytalnego możemy ustalić, który będzie dla nas najkorzystniejszy (tutaj). Wystarczy podać swój wiek w latach, a kalkulator automatycznie wyliczy wysokość składek, ilość lat, w których będziemy je wpłacać i kapitał, który uzyskamy po ich upływie.

rodzina
Dbając już dziś o wysokość swojej emerytury, dbasz także o przyszły byt swoich najbliższych.

Gdy odpowiednio wcześnie pomyślimy o swojej emeryturze, zabezpieczymy nie tylko swój byt, ale również naszych najbliższych. To wyraz miłości, troski i odpowiedzialności. Warto więc zabrać się do tego jeszcze dziś, niezależnie od tego czy do emerytury pozostało Ci kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat!

Sprawdź również:  Rodzaje kredytów dla firm, cz. II

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.