Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

doradztwo księgowe podatki

Rachunkowość on-line i jej zalety

Prowadzenie rachunkowości w firmie to praca niezwykle żmudna i precyzyjna. Wymaga skupienia i umiejętności dokładnego liczenia. Większość firm nadal woli tradycyjną, czyli ręczną formę sporządzania Ksiąg Rachunkowych. Ale coraz większym zainteresowaniem cieszy się rachunkowość on-line. Dlaczego?

Rachunkowość on-line staje się coraz bardziej popularna.
Rachunkowość on-line staje się coraz bardziej popularna.

Rachunkowość „w chmurce”, czyli „cloud computing”

Systemy informatyczne do księgowości to żadna nowość, ale zwykle ich stworzenie wymagało zaangażowania administratorów, stworzenia serwerowni i szeregu innych czynności, które do tanich nie należą. Księgowość on-line, nazywana też „w chmurce” pozwala na korzystanie z systemów informatycznych, których miejsce instalacji serwera nie ma znaczenia.

Zalety rachunkowości „w chmurce”

Obecnie w sieci można znaleźć kilka podstawowych systemów informatycznych zajmujących się rachunkowością on-line, które stanowią filary rachunkowości on-line. Dzięki łatwości integracji systemów on-line usługi te stają się coraz tańsze, a dzięki temu dostępne również dla małych firm i drobnych przedsiębiorców. Zaletą tego rozwiązania jest również możliwość pracy zdalnej, gdyż dostęp do tych systemów mamy z każdego urządzenia mobilnego podłączonego do Internetu. To z pewnością ułatwia pracę księgowych, którzy w razie potrzeby mogą wykonywać swoje obowiązki w domu.

Sprawdź również:  Jak odliczyć od podatku darowiznę przekazaną na fundację?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.