Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Bez kategorii

Jak ułatwić sobie prowadzenie firmy

Choć obecnie bardzo wielu Polaków ma zarejestrowane firmy, a samozatrudnienie staje się coraz bardziej popularne, to nadal wielu z nas się go obawia ze względu na mnóstwo kwestii formalnych z tym związanych. Najbardziej boimy się rozliczeń z urzędem skarbowym czy ZUS-em. Przeraża nas też wystawianie faktur i ich rozliczanie, przechowywanie niezliczonej ilości dokumentów i monitorowanie płatności, jednak (jak mówi stare porzekadło) „dla chcącego – nic trudnego”, możemy bowiem za niewielką opłatą zatrudnić księgową, która będzie doradzać nam w kwestiach podatkowych i składkowych. Miesięczny koszt jest naprawdę niewielki i nie warto samemu męczyć się z formalnościami, o których nie mamy pojęcia.

Posiadając firmę jesteśmy narażeni na bardzo uciążliwe kontrole z urzędu skarbowego. Jeśli więc okaże się, że popełniliśmy błąd w obliczeniach, bądź nie dopełniliśmy jakichś ważnych formalności, będziemy musieli ponieść karę finansową. Firmy zatrudniające księgowe pracują na zlecenie wielu mniejszych podmiotów gospodarczych, dzięki czemu są w stanie zaoferować bardzo przystępne ceny na swoje usługi.

Zlecając obsługę naszej firmy księgowej możemy jedynie zanosić jej wszelkiego rodzaju dokumenty i monitorować działania przez nią wykonane. Taka usługa jest szczególnie korzystna w okresie rozliczeń rocznych – doświadczony pracownik działu księgowości jest w stanie doradzić nam najlepsze rozwiązania finansowe, które mogą nie tylko uchronić nas przed stratami, ale również zagwarantować zyski po zamknięciu roku podatkowego.

Jednak nie we wszystkich przypadkach będziemy wyręczać się naszą księgową. Dobrze byłoby, gdybyśmy potrafili samodzielnie wystawiać faktury i monitorować płatności. Jeśli jednak obawiamy się, że czynność ta nas przerośnie, możemy być spokojni: dzięki platformie „Flow for you” wystawianie faktur stanie się dla nas bardzo prostą i bezproblemową czynnością.

Korzystając z tej aplikacji z łatwością będziemy mogli zaimportować faktury z wiodących programów fakturowo-księgowych, ponadto będziemy w stanie wystawić i przesłać faktury do kontrahentów. Wszystkie nasze dokumenty będą zarchiwizowane w sieci, dzięki czemu oszczędzimy miejsce, a przede wszystkim czas. Nie musimy przy tym obawiać się o bezpieczeństwo naszych danych, ponieważ „Flow for you” posiada zabezpieczenia tego samego typu, jakie stosowane są w przypadku bankowości internetowej.

Sprawdź również:  Faktura elektroniczna, czyli Poczta Polska odpoczywa

Zapewne każdy przedsiębiorca wie, jak uciążliwe jest czekanie na opłacenie wystawionych przez nas faktur, brak jakiejkolwiek informacji o otrzymaniu dokumentu czy ciągłe wymówki, że kontrahent nie otrzymał wysłanych do niego faktur. Platforma „Flow for you” jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu, ponieważ automatycznie dostarczy nam potwierdzenia otrzymania i akceptacji faktury od naszych kontrahentów. Jeśli będziemy mieli potrzebę udostępnienia naszych dokumentów księgowej czy pracownikowi biura rachunkowego, również będzie taka możliwość.

Samodzielne prowadzenie firmy nie musi więc być koszmarem wypełnionym uciążliwymi formalnościami, ponieważ obecnie istnieją narzędzia jak „Flow for you”, które sprawiają, że prowadząc firmę możemy skoncentrować się na tym, co najważniejsze, czyli jej rozwoju i zwiększeniu naszych zysków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.