Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Informacje biznesowo - ekonomiczne

Umowa pożyczki – zawsze należy ją przeczytać!

Wszyscy inwestorzy z pewnością zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiednio dobry dostęp do gotówki, kiedy mamy możliwość korzystnego jej ulokowania. Posiadanie dobrego i sprawdzonego źródła pieniędzy jest w takiej sytuacji nieocenione. Bardzo często liczy się każda minuta, dlatego lepiej jest zawczasu znaleźć odpowiedni dla nas bank lub inną instytucję finansową, która będzie skłonna bardzo szybko udzielić nam pożyczki na korzystnych warunkach.

Należy bacznie zwracać uwagę na wszystkie zapisy podpisywanej umowy (źródło grafiki: Pinterest)
Należy bacznie zwracać uwagę na wszystkie zapisy podpisywanej umowy (źródło grafiki: Pinterest)

W obecnej chwili wiele banków stara się pozyskać klienta oferując szybkie i niskooprocentowane pożyczki. W wielu przypadkach wniosek możemy złożyć za pośrednictwem bankowości internetowej, bez konieczności udawania się do placówki banku. W kilku krokach przechodzimy procedurę, dzięki której mamy szansę na otrzymanie przelewu na konto jeszcze tego samego dnia.

Podobnie jest w przypadku innych instytucji finansowych, które umożliwiają nam złożenie wniosku przez Internet. Przykładem może być Vivus, który gwarantuje nam udzielenie pożyczki i przelew środków w zaledwie 15 minut. Nie musimy spełniać wielu warunków, by taką pożyczkę otrzymać: wystarczy, że jesteśmy obywatelami RP, mamy od 20 do 75 lat, nie zostaliśmy wpisani do jakiegokolwiek rejestru dłużników i posiadamy aktywny profil klienta na stronie internetowej Vivus. Wystarczy chwila i mamy gotówkę na inwestycje.

Jednak w tym całym pośpiechu często zapominamy o najważniejszej kwestii związanej z zaciąganiem jakichkolwiek zobowiązań finansowych – o umowie. Niestety, nawet podpisując umowę w banku nie chcemy czytać dokumentu, tylko składamy sygnatury w miejscach wskazywanych przez doradcę, co jest bardzo złą praktyką. Podpisując umowę z bankiem czy instytucją finansową zgadzamy się bowiem na warunki zaproponowane w takim dokumencie. Wiele nieuczciwych firm zajmujących się pośrednictwem finansowym nadal wykorzystuje ten zły nawyk Polaków, umieszczając w umowach bardzo niekorzystne dla klientów zapisy.

Kiedy już otrzymamy pożyczkę zaczyna się okazywać, że warunki jej przyznania odbiegają od tych ustalonych w formie ustnej. Firma, z którą umowę zawarliśmy, ma jednak prawo egzekwować warunki, na które zgodziliśmy się składając naszą sygnaturę. W tym kontekście instytucja, która jeszcze przed zawarciem umowy udostępnia nam ją do wglądu jest z pewnością wiarygodna i uczciwa. Tak właśnie ma się rzecz w przypadku firmy Vivus: na stronie internetowej zamieszczona jest umowa pożyczki w pełnej wersji. Możemy ją przeczytać, a nawet wydrukować, aby zapytać o opinię prawnika. Czytajmy więc uważnie podpisywane przez siebie umowy – tym bardziej, jeśli mamy do nich tak dobry dostęp!

Sprawdź również:  Zakup mieszkania czy wynajem – co opłaca się bardziej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.