Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biuro

Inwestycja pieniędzy w aranżację biura

Wydatki poniesione przez firmę na aranżację biura powinny być traktowane jako inwestycja, a nie koszt. W dobrze wyposażonej przestrzeni pracownicy mogą lepiej wykorzystać swój potencjał, co z pewnością przełoży się na ich kreatywność oraz produktywność. Najważniejsza w biurze nie jest już stylistyka aranżacja, ale komfort pracy. Na znaczeniu zyskują ergonomiczne meble biurowe, strefa relaksu czy dobrze wyposażona kuchnia.

 

Budowanie wizerunku firmy

Ostatnio dużo mówi się o employer brandingu. Marki oceniane są nie tylko przez pryzmat produktów i usług. Ogromne znaczenie ma zdolność wyróżnienia się wśród innych, podobnych firm.  Silne marki inwestycją w potencjał pracowników nie tylko przez szkolenia, kursy i inne formy edukacyjne. Dużą rolę widzi się w aranżacji wnętrz przestrzeni biurowej, w której pracownicy mają czuć się bezpiecznie i komfortowo. Innowacyjne aranżacje nie tylko odświeżają przestrzeń, ale są sygnałem dla pracowników, klientów oraz potencjalnych kontrahentów, że oprócz profesjonalnego podejścia do obowiązków, ważne dla firmy są także kwestie socjalne. Poniekąd to sposób na danie do zrozumienia, że inwestuje się w swoich pracowników.

aranżacja biura
źródło: https://pixabay.com/

 

Inwestycja na długie lata

Szukając sposobów na poprawienie efektywności pracowników, warto rozważyć możliwość odnowienia wnętrz biura. Firma Gensler przeprowadziła badania wśród 2000 amerykańskich pracowników, z których wynikało, że lepiej zaprojektowana przestrzeń do pracy przekłada się na produktywność zatrudnionych osób, co ma również związek z konkurencyjnością na rynku. Wymiana biurek na bardziej funkcjonalne, czy foteli biurowych na ergonomiczne – czasami niewiele trzeba, aby poprawić jakość pracy. Warto rozważyć również zmianę kolorystyki ścian, biorąc pod uwagę profil firmy. Np. w pokoju, w których pracuje grafik komputerowy, dobrze widziane są barwy pobudzające kreatywność, np. żółty i pomarańczowy. Introwertycy dobrze czują się w pokojach, w których ściany są pomalowane na pastelowe kolory. Mile widziane są także takie akcenty, jak: rośliny, dywany, dzieła sztuki i stylowe oświetlenie.

Sprawdź również:  Jak działają faktury elektroniczne?
aranżacja biura jako inwestycja
źródło: https://pixabay.com

Punktem wyjścia do aranżacji przestrzeni biurowej jest zdefiniowanie specyfiki firmy, gdyż miejsce pracy musi odpowiadać potrzebom pracowników. Potrzebne są przestrzenie, które stwarzają okazję do integracji i relaksu. Coraz więcej nowoczesnych firm w Polsce oferuje różnorodne przestrzenie typu chillout-roomy  i typu break-up oraz strefy relaksu. Innowacyjne aranżacje zapewniają warunki pracy w skupienia oraz zespole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.