Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biuro

Inwestycja pieniędzy w oświetlenie LED

Odpowiednie oświetlenie biura wpływa na efektywność pracy. Nie bez znaczenia jest źródło światła emitowanego z opraw. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na nowoczesną technologię LED, która pozwala oszczędzić nawet 60% energii elektrycznej w skali roku.  Oprawy ledowe zapewniają także wygodę widzenia oraz wydolność wzrokową, są bezpieczne i funkcjonalne. Chociaż wciąż technologia LED uchodzi za zbyt drogą, warto w nią zainwestować pieniądze, by po kilku miesiącach zauważyć niższe rachunki za prąd.

Wydajne źródło energii

Diody ledowe nie emitują promieniowania nadfioletowego i nie wytwarzają ciepła, które mogłoby dogrzewać osoby i przedmioty znajdujące się w miejscu, na jakie skierowane jest światło. W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, diody LED nie potrzebują tyle mocy, aby oświetlić daną część pomieszczenia. Co więcej, okres eksploatacji opraw ledowych wynosi minimum 40 tys. godzin nieustannego świecenia.  Niezmiernie ważne jest to, że diody LED mają korzystny stosunek miary strumienia świetlnego (podawanego na opakowaniu w lumenach) do potrzeb uzyskania mocy (liczonej w watach), co skutkuje mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną i niższymi rachunkami w przyszłości.

źródło: https://pixabay.com
źródło: https://pixabay.com

Przyjemne dla oka światło LED

Gdy zbyt długo pracujemy przed komputerem, ważne jest higiena oczu. Jeżeli źródła światła męczą nasz wzrok, szybko stajemy się zdekoncentrowani, zmęczeni, rozdrażnieni lub senni. Bardzo często świetlówki liniowe męczą oczy, a te LEDOWE uspokajają i odprężają. Diody LED bowiem nie pulsują, tylko świecą światłem ciągłym, dlatego nie męczą aż tak wzroku osób pracujących wiele godzin przed komputerem. Warto dodać, że technologia LED oferuje barwy światła o różnym nasyceniu – od zimnej po ciepłe i neutralne. W pokojach konferencyjnych sprawdzają się diody LED emitujące ciepłe i miękkie światło, które raczej uspokaja i wycisza. Natomiast w pokojach typowych do pracy, zaleca się oprawy z diodami LED o barwie białej lub neutralnej, gdyż są najbardziej zbliżonej do światła naturalnego.

Sprawdź również:  Gdy Internet przestaje działać...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.