Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biuro Inwestowanie Pieniądze

Inwestycja pieniędzy w strefę relaksu w firmie

Dobry pracownik biurowy powinien być zrelaksowany. W końcu odpoczynek jest nieodłączną częścią pracy i nie dotyczy to wyłącznie wysiłku fizycznego. Spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej przy komputerze oraz permanentne wytężanie umysłu, aby tylko zdążyć z projektem w terminie może być równie wyczerpujące. Właśnie dlatego niezbędne staje się zaprojektowanie w przestrzeni biurowej specjalnej strefy relaksu, w której mogą odbywać się nieformalne spotkania oraz gdzie będzie można ustawić stoły z piłkarzykami, zawiesić hamaki lub ulokować wygodne fotele i sofę. W każdej firmie przyda się chociaż niewielki kąt, gdzie można odetchnąć, wyciszyć się i odprężyć.

Pokój chillout

Wiele korporacji staje na wysokości zadania i aranżuje przestrzeń relaksu dla swoich pracowników. Idąc śladami amerykańskich gigantów, takich jak Facebook czy Google, polskie firmy oferują różne narzędzia do odpoczynku. Warszawska firma Skanka urządziła strefę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Są stół do piłkarzyków, który stał się inspiracją do założenia biurowych drużyn oraz metodą na zintegrowanie zespołu oraz pufy i fotele, w jakich można się wyłożyć i zrelaksować. W chillout roomie firmy Skanska znajdują się również konsole do gier oraz wygodne hamaki do leżakowania. W strefie relaksu każdy pracownik ma możliwość odzyskania sił i regeneracji umysłu.

źródło: http://www.propertydesign.pl
źródło: http://www.propertydesign.pl

Innowacyjność wizerunku firmy

Firmy zatrudniające młodych ludzi do takich branż, jak IT i e-commerce, będą musiały stanąć na wysokości zadania i pomyśleć o innowacyjnych rozwiązaniach w miejscu pracy. Zdaniem wielu socjologów nadchodzi era pracownika, zatem to jego dobro, wygoda i komfort stają na piedestale. Pokolenie Y szczególnie ceni sobie indywidualność i innowacyjność, zatem będzie chciało być zatrudnione w takich firmach, gdzie jest możliwość nie tylko zarabiać satysfakcjonujące pieniądze, ale również miło spędzać czas w przyjaznej przestrzeni. Jeżeli zatem chcemy inwestować w doświadczonych i kreatywnych pracowników, musimy liczyć się z tym, że nasza firma potrzebuje zmian m.in. w aranżacji przestrzeni. Duże znaczenie zaczynają więc odgrywać chillout roomy, sale fitness lub treningowe na terenie firmy. Warto zainwestować w to pieniądze!

Sprawdź również:  Czy dolar będzie dobrą inwestycją?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.