Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

księgowość w pigułce szkolenia dla księgowych

Kurs na specjalistę ds. kadr i płac

Księgowy, jak każdy pracownik umysłowy, musi się dokształcać, aby nie stracić pracy. Wśród wielu szkoleń dedykowanych pracowniom biur rachunkowych na szczególną uwagę zasługuje kurs z zakresu kadr i płac. W wielu firmach od księgowego wymaga się umiejętności naliczania i wypłacania wynagrodzeń, rozliczania składek ZUS i zaliczek na podatek dochodowy. Warto udać się na praktyczny kurs, po którym otrzymuje się certyfikat pozwalający na pracę w charakterze specjalisty ds. kadr i płac.

Program kursu z kadr i płac

Na kursie z zakresu kadr i płac można dowiedzieć się:

– jak prowadzić dokumentację pracowniczą,

– jak przygotować świadectwo pracy,

– kiedy należy wykonać badania wstępne, kontrolne i okresowe,

– jakie są zasady dotyczące zwolnienia z pracy,

– na czym polega ochrona danych osobowych,

– co warto wiedzieć o urlopach pracownika,

– jakie są ubezpieczenia społeczne,

-jak wyliczyć współczynnik urlopowy,

– co warto wiedzieć o zasiłku macierzyńskim i opiekuńczym,

– kto ma prawo do świadczeń rehabilitacyjnych,

– jakie są poszczególne rodzaje umów o pracę.

To tylko niektóre zagadnienia, które podejmowane są na kursie z zakresu kadr i płac. W trakcie zajęć osoby uczestniczące w szkoleniu będą czerpać wiedzę z kodeksu pracy, programu komputerowego Płatnik, materiałów od wykładowców oraz przykładowych zadań egzaminacyjnych.

kurs kadr i płac onlie
źródło: https://pixabay.com/

Szkolenia na specjalistę ds. kadr i płac ma charakter praktyczny. Po jego zakończeniu pracownik biura rachunkowego powinien umiejętnie rozliczać czas pracy i urlopu pracowników, sporządzać listy płac, nawiązywać i rozwiązywać umowy cywilnoprawne, ustalać wymiar zasiłku chorobowego oraz obliczać wynagrodzenia.

Prawie każdy kurs kończy się egzaminem i otrzymaniem certyfikatu lub zaświadczenia. Zanim wybierzecie jednostkę szkoleniową, warto sprawdzić, czy została ona wpisana do Krajowego Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Oprócz weryfikacji programu kursu, warto także zapoznać się z kadrą szkoleniową, możliwością otrzymania materiałów oraz liczbą osób w grupie, bo im mniej tym lepiej i łatwiej jest ćwiczyć umiejętności praktyczne.

Sprawdź również:  Doradca podatkowy i jego zadania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.