Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

konferencja
Biznes doradztwo finansowe Ekonomia i przedsiębiorczość: edukacja

Jak zorganizować konferencję idealną?

Wiele firm decyduje się na organizację konferencji i szkoleń. Nie da się ukryć, że wymaga to pewnych kosztów, zatem organizatorom bardzo zależy na tym, by konferencja w pełni spełniła swój cel i cieszyła się zainteresowaniem. O czym zatem należy pamiętać przy jej organizacji?

Zanim zrobisz konferencję…

Aby konferencja czy szkolenie przyniosło zamierzone skutki, musimy już na początku wyznaczyć wyraźny cel. Dzięki temu będziemy wiedzieli, co w jej trakcie poruszyć, kogo na nią zaprosić i gdzie ją zorganizować. Za tym idzie również ustalenie budżetu, terminu konferencji oraz zarezerwowanie sali. Temat i cel konferencji powinien być jasno ustalony już około pół roku wcześniej. Wtedy też należałoby przygotować wstępny projekt przebiegu konferencji i wyznaczyć ludzi, którzy się zajmą ich przedstawieniem. Równie ważnym czynnikiem wpływającym na sukces konferencji jest wybrane miejsce.

konferencja
Aby konferencja się udała, musi odbyć się w odpowiednim miejscu. Bardzo ważna jest przestronna sala wyposażona w sprzęt multimedialny.

Dobrze wyposażony ośrodek konferencyjny, piękny krajobraz, dodatkowe atrakcje w postaci wycieczek, imprez, a także smaczne posiłki i łatwy dojazd to coś, co wpływa na atrakcyjność konferencji i może sprawić, że więcej osób zechce z niej skorzystać. Ważne, by było to sprawdzone miejsce, by nie przytrafiły się jakieś przykre niespodzianki w postaci niedziałającego sprzętu multimedialnego czy kiepskiej obsługi. Oprócz miejsca konferencji, musimy też zarezerwować nocleg dla gości w pobliżu. Warto porównać minimum trzy oferty i wybrać tę najkorzystniejszą, nie tylko w kwestii ceny, ale głównie jakości usług.

konferencja
Na sukces konferencji wpływają też atrakcje dodatkowe, między innymi smaczne posiłki.

Ostatnia kwestia to termin konferencji. On również nie może być przypadkowy. Mało kto zechce skorzystać z konferencji na przykład przeddzień świąt, w dniu ważnych sportowych wydarzeń czy innych bardziej znanych konferencji. Warto więc dobrze przemyśleć termin konferencji.

Oczywiście istnieje dużo więcej rzeczy, o które należy zadbać przed konferencją, niemniej te wymienione najwyżej są najważniejsze.

Sprawdź również:  Ciekawe pomysły na własny biznes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.