Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

pożyczka ratalna
Biznes doradztwo finansowe Pieniądze wiadomości finansowe

Pożyczki ratalne i warunki ich uzyskania

Każdy, kto posiada lub zamierza założyć firmę wie, że uzyskanie kredytu w banku wiąże się z wieloma formalnościami. I o ile kredyt ten opiewa na naprawdę wysokie sumy, można zrozumieć ilość procedur, o tyle przy niewielkich kwotach stają się one naprawdę uciążliwe. Czy jest dla nich jakaś alternatywa? Owszem – pożyczki ratalne.

Czym są pożyczki ratalne?

Nazywane czasem chwilówkami, pożyczki ratalne udzielane są na dużo prostszych zasadach. Oczywiście opiewają na niskie sumy, maksymalnie kilka tysięcy złotych, ale ich uzyskanie wiąże się z minimalną ilością formalności. Zwykle wystarczy posiadanie dokumentu tożsamości oraz brak zadłużeń w innych instytucjach finansowych, aby otrzymać taką pożyczkę ratalną. Mogą się o nią ubiegać osoby prywatne, niemniej korzystają z nich także ci, którzy otwierają drobny interes i potrzebują wsparcia finansowego, a nie spełniają warunków do uzyskania kredytu w banku lub nie potrzebują aż tak dużej kwoty, jak oferują banki w kredytach dla firm.

Zasady uzyskania pożyczki ratalnej

Jeśli chodzi o warunki, jakie należy spełnić, by móc uzyskać taką pożyczkę ratalną, są one dość proste i możliwe do spełnienia przez większość z nas. Przede wszystkim osoba ubiegająca się o taką pożyczkę musi mieszkać na terenie Polski, mieć więcej niż 21 lat i mniej niż 75 lat oraz nie być wpisana do rejestrów dłużników BIK i BIG. Ponadto, by uzyskać pożyczkę ratalną, musi posiadać telefon komórkowy, osobiste konto bankowe zarejestrowane na jego nazwisko oraz aktywny profil użytkownika na stronie internetowej Pożyczkodawcy. Dzisiaj większość tego typu instytucji oferuje swoje usługi głównie w Internecie, gdyż jeszcze bardziej upraszcza to uzyskanie pożyczki i znacznie zwiększa dostęp do niej – nie trzeba nawet wychodzić z domu, by załatwić pożyczkę.

pożyczka ratalna
Pożyczkę ratalną można uzyskać bez żadnych formalności i spłacać w wygodnych ratach.

Poza tym Pożyczkobiorca zobowiązuje się spłacić pożyczkę w określonych wcześniej ratach terminowo, w przeciwnym wypadku nie uzyska kolejnej pożyczki. To forma zabezpieczenia dla obu stron, gdyż osoba nie dająca sobie rady z opłatą rat w terminie może jeszcze zwiększyć swoje problemy finansowe, biorąc kolejną pożyczkę. W wypadku osób, które chcą rozwinąć interes, wyznacznikiem będzie to, czy on rzeczywiście przynosi dochody. Poza tym raty niespłacane w terminie są obciążone dodatkowymi opłatami windykacyjnymi, których z pewnością każdy z nas chce uniknąć. Pożyczki ratalne cieszą się sporą popularnością wśród różnych osób głównie ze względu na ich dużą dostępność i łatwość w uzyskaniu i spłacaniu. Jeśli potrzebujesz drobnego zastrzyku gotówki dla swojej firmy, pomyśl o takiej pożyczce, zamiast pakować się w kredyt w banku.

Sprawdź również:  Nauka języków obcych - inwestycja w siebie

Więcej informacji odnośnie warunków uzyskania pożyczki ratalnej znajdziesz na stronie www.zaplo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.